Pomoc Brak dostępu do internetu TS-251A

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

boomboom

Nowy użytkownik
Noobie
20 Styczeń 2023
7
1
3
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Od kilku dni walczę z serwerem, poczytałem forum i internety i niestety nie znalazłem rozwiązania problemu z brakiem internetu na serwerze.
(Ostrzeżenie 2023-01-20 17:58:58 --- --- localhost Network & Virtual Switch Infrastructure [Network & Virtual Switch] Failed to update DDNS "myQNAPcloud".)
Jestem w sieci zamkniętej - nie mam dostępu przez ip zew. do serwera ale mogłem się łączyć przez myqnapcloud itd.
Co sprawdzałem:
1. IP sieciowe są ustawione poprawnie, DNS 8.8.8.8 / 8.8.4.4 > testowane też 1.1.1.1 / 1.0.0.1
2. W sieci i przełączniki przy obu adapterach jest globus informujący, że net jest - widoczne są DNS brak WAN IP
3. Nie mogę wyłączyć My DDNS > na stronie myqnapcloud.com wyrejestrowałem serwer
4. Wyłączyłem UPnP, ustawiłem ręcznie przekierowania, ustawiłem DMZ dla serwera (do testu)
5. Połączony przez SSH mogę pingować działa nslookup google.pl 8.8.8.8 / google.pl 192.168.1.1 itp
6. Wersja systemu najnowsza, robiłem też downgrade (może za nisko - jaką wersję QTS uważacie za najmniej problematyczną ?)
7. Ustawiłem QVPN > OpenVPN z NordVPN > status na zielono ale nic nie ruszyło - raz zobaczyłem, że połączenie wskoczyło i widoczny był WAN IP ale nic się nie zadziało
8. Resetowałem serwer
9. Zmieniałem kable i porty

Czy coś jeszcze jest do zrobienia ?
 
Jak zainstaluję system na nowym dysku > i dołożę stary z danymi (no i tam też będzie pierwotny zrąbany qts) to to zagada czy muszę ewakuować wpierw 6TB danych (będzie bolało...).
 
Dzięki MISTRZU ! System postawiony na nowym dysku > wpięty stary dysk z danymi i odzyskany (stary dysk z danymi odzyskany przez Pamięć masowa i migawki > Pamięć masowa > Wybrany stary dysk > ODZYSKAJ).

Tydzień kombinowania w D... > rozwiązanie w miarę proste.

Temat można zamknąć.

🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍻
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qvpn
  2. ts-251a
  3. ssd na system
  4. download station
  5. nordvpn
  6. nie działa myqnapcloud
  7. nas vez dostepu do internetu
  8. reset
  9. brak dostępu