Pomoc Brak dostępu do NAS przez interfejs WEB i SSH (TS-221)

mmaryan

Passing Basics
Beginner
17 Styczeń 2015
27
4
3
41
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Witam obecnie mam problem z dostępem do QNAPa przez interfejs WEB (zarówno zdalny jak i z sieci lokalnej) oraz SSH.
Mam cały czas dostęp przez Qmanager z telefonu, oraz działają wszystkie usługi sieciowe typu Surilence station, VPN i FTP - np cały czas mogę przeglądać katalogi z komputera.
Cały cyrk zaczał się od utraty zasilania w sieci (wiem powinienem mieć UPS, ale nie miałem i nic nie poradze) Qnap początkowo nie wykrywał portu LAN (nie swiecił się na routerze i qnapie pomimo podpiecia kablem), należało go włączyć bez dysku i po ponownym uruchomieniu z dyskiem port LAN już działał.. następnie nie chciał zrobić skanu systemu plików bo miał problem z odłaczeniem usług. Wszystko ostatecznie naprawiło ponowne zainicjowanie systemu czyli reistalacja oprogramowania bez utraty katalogów.
Na koniec przywróciłem zapisane ustawienia konfiguracyjne i przez moment nie było problemu.
Od wczoraj po zdalnym restarcie z qmanagera (po aktualizacji plexa) znów brak interfejsu WEB. w adresie rpzegladarki rpzelacza na taki string :
http://[mój IP]:9741/cgi-bin/login.html?1442307942 a powinien na taki : http://192.168.0.5:9874/cgi-bin/
mogę go odpinać i przypinać w różnej konfiguracji - dalej lipa.
Próbowałem zalogowac się przez SSH ale dostaje komunikat java.io.IOExeption : End of IO Stream Read
niestety po ssl nie mam wlaczonej uslugi wiec 443 nie dziala..
jedyna jaka jest roznica. to jesli w Qmanagerze wylacze usluge WEB Server to przegladarka wyrzuca mnie na port 8080.. co jest dziwne, bo zarowno router jak i NAS maja wgrana komunikacje z NAS jedynie po porcie 9741 - to tak jakby usluga webserver wplywała na dostep do panelu administracyjnego..
nie wiem czy jeszcze na innych portach moglbym polaczyc sie z Qnapem.. brakuje mi pomyslow jak ta komunikacje naprawic.
dzieki
 
Próbowałem zalogowac się przez SSH ale dostaje komunikat java.io.IOExeption : End of IO Stream Read
ssh nie korzysta z javy ... z czego korzystasz do polaczenia sie z usluga SSH QNAPa ?

WebServer jest odpowiedzialny za serwowanie innych stron WWW niz serwer panelu administracyjnego. Zrobiłbym reset ustawień sieciowych na domyślne i skonfigurowałbym je jeszcze raz od nowa.
 
ok, czyli musze wrocic do domu i przywalic szpilka w przycisk reset.. ale poki co czy zdalnie przez SSH jestem wstanie cos zrobic?
ok, sprawa rozwiazana.. przez SSH zrobilem downgrade firmware do 4.1.2 (bylem wczesniej na 4.2 beta)
jakklowliek teraz mam pełny dostęp. i udało sie bez resetu.:)
dzieki za pomoc.
edit..
no tak dostep jest ale niestety przy próbie sprawdzenia systemu plików wywala komunikat Examination failed (cannot unmount disk by wdd)
o so chodzi? qrrr jest jakas komenda po ssh do tego?
 
  • Wow
Reakcje: kaktus

Mogą Cię zainteresować