brak dostępu z sieci zewnętrznej

d3st

Nowy użytkownik
Noobie
15 Październik 2010
2
0
1
Witam, otóż mam pewien problem, chciałbym mieć dostęp do administracji serwerem TS-110 z jakiejś sieci zewnętrznej (np.pracy), lecz jakby router (d-link DIR-635) odrzucał takie połączenia. Gdy wejdę przez ddns albo po prostu po moim ip (zewnetrznym) w przeglądarce w sieci wszystko działa, natomiast testując przez proxy lub z jakiejś innej sieci, połączenie zostaje odrzucone. Próbowałem przekierowywania portów, virtual hostów, dmz i za każdym razem to samo. Może ktoś miał podobny problem albo ma jakiś pomysł?
Z góry dziękuje za pomoc
 
Podłączam się pod post kolegi ponieważ mam podobny problem.
Wywołanie konsoli Web Administration z sieci lokalnej nie sprawia żadnych problemów, jednak przy próbach podłączenia się z zewnątrz nie ma możliwości podłączenia.
Na routerze ustawiałem wszystko co jest mi znane tj. przekierowania portów (mój nap ma konsolę pod portem 88), DMZ, ustawianie DNSów itd. i ciągle nic.
Bardzo mi zależny na możliwości zarządzania NAPem z internetu ale nie mogę sobie poradzić. Może ktoś bardziej doświadczony będzie wiedział jak ustawić serwer i ewentualnie router tak by można było używać zarządzania zdalnego.
Nie wiem czy to ma znaczenie ale łączę się poprzez http://IP[public IP]:port/ - nie korzystam z serwera nazw (kiedy wprowadzam http://public IP:8080 włącza mi się konsola routera, kiedy wprowadzam http://public IP:88 przeglądarka nie może uzyskać połączenia).
 
Witam,
W Qnapie musi być wprowadzony również adres IP Bramy który wskazuje na router. W celu szybkiego sprawdzenia przekierowania adres IP Qnapa wpisujemy w routerze w zakładce DMZ.
Po tych zabiegach strona Qnapa powinna być dostępna w internecie.
Port 8080 wykorzystywany jest w DIR 635 oraz w Qnap, dla testów można go zmienić w dlink'u na np 80
 
Koledzy w moim przypadku błąd leżał po stronie zabezpieczającego (czyt. mnie).
W przypływie nadgorliwości w zakładce Security ustawiłem ograniczenie dostępu do NAPa tylko dla wybranej puli adresów (adresy użytkowników sieci wewnętrznej), z której w przebłysku swego (hehe) geniuszu nie uwzględniłem adresu bramy.
W konsekwencji komputery łączące się z za bramy (czyt. sieci zewnętrznych) po prostu nie były wpuszczane.
Sugestia "jaroslawk" o bramie naprowadziła mnie na mój błąd. Wielkie dzięki.
Na szczęście nie muszę ładować adresu NAPa do DMZ bo wszystko już działa.
 
jaroslawk napisał:
Witam,
W Qnapie musi być wprowadzony również adres IP Bramy który wskazuje na router. W celu szybkiego sprawdzenia przekierowania adres IP Qnapa wpisujemy w routerze w zakładce DMZ.
Po tych zabiegach strona Qnapa powinna być dostępna w internecie.
Port 8080 wykorzystywany jest w DIR 635 oraz w Qnap, dla testów można go zmienić w dlink'u na np 80

Czy mógłbym prosić o dokładniejsze wyjaśnienie tego problemu ?

Wstawianie serwera do strefy DMZ w routerze chyba nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem. Z kolei wskazanie na port 80 w routerze z przekierowaniem na Qnapa u mnie również nie działa, podejrzewam że związane jest to z tym że na tym porcie jest również strona administracyjna routera i router ten port blokuje.

Mam z tym przekierowaniem portów na moim routerze Linksys WRT 54 również mały problem bo działa mi po porcie 21 FTP a nie mogę wejść z zewnątrz na stronę administracyjną Qnapa, działa natomiast połączenie https i moge wejśc w administrowanie serwerem ale to z kolei po innym porcie idzie.

Ma ktoś na ten problem jakiś prosty i sprawdzony sposób ?
 
jeżeli masz zewnętrzne IP to żadnej filozofii nie ma:
port 80 przekieruj na port 80 IP które ma Twój QNAP
(w Twoim urządzeniu w dziale port forwarding masz External Port tu robisz 80 to 80, potem ptaszkujesz TCP Protocol (UDP też możesz ale bez tego będzie działać) IP Address i tu wpisujesz końcówkę adresu IP QNAPa i Enable też ptaszkujesz)

Tylko tyle.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dnsów