Pomoc Brak komunikcji z innej podsieci - zdalny dostęp VPN terminowany na routerze (gateway)

jeanas

Nowy użytkownik
Noobie
19 Maj 2016
2
0
1
54
QNAP
TS-x53
Ethernet
10 Mbps
Dzień dobry
Mam podsieć lokalną LAN przyłączoną do routera Cisco RV325. W niej dwa QNAPy. Na routerze terminuje połączenia zdalne typu Client to Gateway VPN ze zdefiniowanym zakresem dla klientów (z innej podsieci). Po połączeniu z zewnątrz nie pinguje QNAPów i ni mam z nim połaczenia. Skanuje sieć LAN i widzę wszystkie adresy poza QNAPami. Zmiana adresów QNAPa - ten sam objaw. QNAP ma ustawione w zabezpieczeniach "zezwól na wszystkie połączenia". Przy zdefiniowaniu Zezwalaj na połączenia z listy (LAN i podsieć LAN VPN) - tak samo.
Z sieci LAN nie ma problemu z komunikacją podobnie jak po podłączeniu zdalnym do routera przez PPTP gdzie także jest zdefiniowany take inny zakres z inne podsieci IP dla klientów. Przegladam konfiguracje routera, ACL ale nie widze bledow ale z drugiej strony zmiana adresow IP QNAPa (takze DHCP z routera) nic nie daje.
Jakies sugestie?
pozdrawiam Piotr
(przepraszam, zjadlo mi polskie znaki w czesci posta)


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160705
Model serwera: QNAP TS-253 Pro
Odłączyłem także drugą kartą sieciową od sieci aby uniknąć wybierania przez QNAPa niewłaściwej bramki....
 
A masz natowanie z jednej podsieci do drugiej?

Jeśli dobrze rozumiem NAT czyli translację adresów to nie mam. Podsieci lokalna i ta którą otrzymują klienci mobilni są routowane przez router. Po zalogowaniu się klientem VPN na routerze mam pełen dostęp do innych hostów w podsieci lokalnej - inne adresy pingują i jest z nimi komunikacja w pełnym zakresie. Nie odpowiadają tylko QNAPy, także po zmianie adresów lokalnych. NATowanie jest raczej w tym przypadku niepotrzebne.
Pozdrawiam Piotr