Pomoc Brak mozliwosci zmapowania NFS w KODI

z-ka

Moderator
Contributor
5 Luty 2009
284
16
18
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Mam klopot z NFS w moim TS-459. Po aktualizacji do 4.2 KODI (standalone) przestal widziec widziec udzialy NFS skutkiem czego nie moge zmapowac katalogow z mediami. Co ciekawe udzialy SAMBY sa widoczne i mozna je problemu zmapowac. Mam jeszcze w domowej sieci jeden S i tu rowniez nie mam problemu z NFS, wiec sklanialbym sie ku jakims problemom z Qnapem. Pewnosci oczywiscie nie mam. Jesli ktos mialby jakies susgestie i moglby mi wytlumaczyc dlaczego udzialy NFS przestaly sie pokazywac w KODI a SAMBA jest widoczna to poprosze o pomoc. Zalaczam screen z ustawienia NFS w Qnapie. Jesli jakis screen bylby jeszcze potrzebny oczywiscie zaraz go wrzuce.
Pozdrawiam

screenshot-qnapserv 8080 2015-10-11 11-14-45.png
 
A próbowałeś wyłączyć usługę nfs i ponownie ją uaktywnić ?
upload_2015-10-11_12-44-35.png

Możesz też podrzucić wynik z more /etc/config/nfssetting ?
Tak sobie jeszcze przypomniałem abyś sprawdził sobie jeszcze bindowanie usług na karty sieciowe.
 
A próbowałeś wyłączyć usługę nfs i ponownie ją uaktywnić ?
Pokaż załącznik 13261

Możesz też podrzucić wynik z more /etc/config/nfssetting ?
Tak sobie jeszcze przypomniałem abyś sprawdził sobie jeszcze bindowanie usług na karty sieciowe.


Przepraszam za "szybkie" tempo odpowiedzi. Syn mi sie urodzil i czasu niestety na wszystko zaczyna brakowac stad dopiero teraz moglem znowu wrocic do sprzetu. Zrobilem twardy reset OpenELEC i udzialy NFS w dalszym ciagu nie pojawiaja sie. Nie wiem czemu tak sie dzieje. W takiej sytuacji skorzystalem z opcji recznego dodania zrodla i po tym ruchu wszystko wrocilo do normy i znow moglem zmapowac po NFS. Tak wiec problem wyglada na rozwiazany.
Dzieki za rady.
Pozdrawiam