Pomoc Brak niektórych dysków iSCSI

belet

Nowy użytkownik
Noobie
11 Marzec 2023
1
0
1
47
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Szanowni,
Moja konfiguracja wygląda w ten sposób, że na QNAPie mam zrobioną jedną pulę pamięci, na której jest zrobionych kilka LUNów
Te kilka LUNów jest zgrupowanych w kilka IQN
Problem polega na tym, że w jednym z tych IQN po podłączeniu do inicjatora i-scsi na PC nie są widoczne wszystkie LUNy, które występują w ramach tego konkretnego IQN.
Wiem, że pewnie pomieszałem coś w opisie, więc wyjaśnie na obrazkach.
Na obrazku 01 widać konfigurację na QNAPie. Problem jest z pierwszym IQN, tym z końcówką f2e674
Jest on podłączony do inicjatora i jak widać, ma kilka LUNów. Niektóre z nich to Thin, a niektóre Thick. Nie ma to znaczenia, gdyż te brakujące/niewidoczne dyski są zarówno z Thin, jak i Thick
Na obrazku nr 02 widać, że target jest podłączony do inicjatora.
Problem w tym, że niektóre z LUNów z obrazka 01 nie są widoczne na PC. Inne widać bez problemu.
Znalazłem jedną dziwną rzecz, która nie wiem, czy ma wpływ na ten problem i nie wiem, jak to naprawić.
Na obrazku 03 jest nazwa inicjatora, która jak widać na obrazku 04 jest różna od tego, co jest na QNAPie.
Dziwne, ale nie wiem, czy to ma jakiś wpływ, bo przecież niektóre z LUNów (z obrazka 01) bez problemu są widoczne na PC jako dyski.
Pogubiłem się i nie wiem, co może być nie tak.
 

Załączniki

  • 01.jpg
    01.jpg
    143,4 KB · Wyświetleń: 14
  • 02.jpg
    02.jpg
    90,2 KB · Wyświetleń: 14
  • 03.jpg
    03.jpg
    88,1 KB · Wyświetleń: 14
  • 04.jpg
    04.jpg
    67,9 KB · Wyświetleń: 14