całkowity backup, jak się za to wziąć?

Dyskusja w 'Hydepark i związane z forum' rozpoczęta przez użytkownika grzechuu, 3 Luty 2009.

Ładowanie...
  1. grzechuu

grzechuu Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:43
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam

Jakiś czas temu kupiłem Qnap TS109 PRO. Posiadam firmware 2.1.2 Build 1114. Tylko że dokonałem całej masy modyfikacji i teraz mam problem gdyż wyszedł nowy firmware (beta) a ja nie wiem jak skopiować sobie tego całego linuxa do postaci np obrazu, aby go w razie problemów przywrócić. Oczywiście z folderami Qweb, Qdownload .... sobie poradzę. Ale jak zbackapować cały obecny firmawre. Z tego co patrzyłem można tylko zapisać ustawienia ale czy zapisują one modyfikacjie np w crontabie itp ?

Generalnie chciałbym stworzyć kopię linuxa który siedzi w qnapie. Czy jest to wykonalne ? Czy linux fizycznie jest na dysku czy pamięci urządzenia ? Z góry dziękuję za pomoc.

2. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    04:43
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Siedzi i tu i tu. Wykonaj backup ustawien i w 99% przypadkow mozesz bez problemu wrzucac nowy firmware.
    Ja co chwile jade na beta i nigdy jeszcze nic nie stracilem.

A pochwal sie na forum modyfikacjami :)

3. grzechuu

grzechuu Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:43
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Dzięki za info. A nie ma się czym chwalić :) Kila zdefiniowanych skryptów w crontabie, htaccess i wiele innych ustawień dla php, zainstalowana cała masa dodatków jak np: mc, gzip itp, parę html'owych korekt w interfejsie dla klienta BitTorrent (ale tego domyślnego). Problem w tym że w tej chwili Qnap działa mi w 100% ok i chciałbym zrobić kopie, na wypadek jakby coś padło.

4. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    04:43
    Oceny:
    +1 421 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    w przypadku oryginalnego klienta BT to nie ma on za wiele mozliwosci :/

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.