całkowity backup, jak się za to wziąć?

grzechuu

Nowy użytkownik
Noobie
23 Listopad 2008
11
0
1
Witam

Jakiś czas temu kupiłem Qnap TS109 PRO. Posiadam firmware 2.1.2 Build 1114. Tylko że dokonałem całej masy modyfikacji i teraz mam problem gdyż wyszedł nowy firmware (beta) a ja nie wiem jak skopiować sobie tego całego linuxa do postaci np obrazu, aby go w razie problemów przywrócić. Oczywiście z folderami Qweb, Qdownload .... sobie poradzę. Ale jak zbackapować cały obecny firmawre. Z tego co patrzyłem można tylko zapisać ustawienia ale czy zapisują one modyfikacjie np w crontabie itp ?

Generalnie chciałbym stworzyć kopię linuxa który siedzi w qnapie. Czy jest to wykonalne ? Czy linux fizycznie jest na dysku czy pamięci urządzenia ? Z góry dziękuję za pomoc.
 
Siedzi i tu i tu. Wykonaj backup ustawien i w 99% przypadkow mozesz bez problemu wrzucac nowy firmware.
Ja co chwile jade na beta i nigdy jeszcze nic nie stracilem.

A pochwal sie na forum modyfikacjami :)
 
Dzięki za info. A nie ma się czym chwalić :) Kila zdefiniowanych skryptów w crontabie, htaccess i wiele innych ustawień dla php, zainstalowana cała masa dodatków jak np: mc, gzip itp, parę html'owych korekt w interfejsie dla klienta BitTorrent (ale tego domyślnego). Problem w tym że w tej chwili Qnap działa mi w 100% ok i chciałbym zrobić kopie, na wypadek jakby coś padło.