Pomoc Certyfikat SSL dla własnej strony WWW

gac

Entry Technician
Q Associate
1 Luty 2014
79
16
8
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Na wstępie zaznaczę, że tematu nie ogarniam w ogóle.
Mam na swoim Qnapie postawioną małą stronkę internetową i chciałbym aby połączenia z nią były szyfrowane.
W związku z tym mam pytanie do tych ogarniających, jak to zrobić?
Gdzie najlepiej/najłatwiej kupić/zdobyć certyfikat? jak go dodać do serwera www?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0514
Model serwera: QNAP TS-221
 
Najprościej zakupić od Qnapa, ale nie jest to potrzebne. Od wersji QTS 4.3 masz możliwość wygenerowania darmowego certyfikatu Let's Encrypt. Po jego wygenerowaniu wystarczy raz na pół roku kliknąć przycisk "odnów certyfikat".

Aby cokolwiek zrobić z certyfikatami trzeba posłużyć się w panelu sterowania => system => bezpieczeństwo zakładką "Certyfikaty i klucze prywatne".
Możesz tam podstawić swój certyfikat o ile masz taki gdzieś wykupiony lub od ręki taki certyfikat wygenerować. Płatnie w Qnapie lub bezpłatnie Let's Encrypt. Pamiętaj tylko, że można to zrobić dla jednej domeny.
 
Próbuję wygenerować certyfikat z Let's Encrypt i otrzymuję komunikat: "Niepowodzenie uwierzytelniania. Sprawdź serwer DNS lub czy port 80 działa."
 
Nie wiem jak masz ustawiony swój router. Wygląda jak by były jakieś problemy z komunikacją. Ustaw chwilowo na routerze DMZ na IP QNAPa, na czas generowania certyfikatu.
 
DMZ nie pomaga ani przekierowanie portu 80 na IP Qnapa. Ale widzę, że problem jest dość powszechny. przetrząsnę najpierw internety w tym temacie
 
Miałem ten sam problem i po ustawieniu DMZ oraz kilku próbach certyfikat się wygenerował. Z odnowieniem nie było już problemu. Jeśli próba wygenerowania nie powiodła się to musisz trochę odczekać przed kolejną próbą dla tej samej domeny. Takie zabezpieczenie na Let's Encrypt.
 
Nic nie pomaga, ciągle ten sam problem

Edit:
Dla uściślenia, w polu "nazwa domeny" ma być domena mojej strony internetowej, nie myQNAPcloud, prawda?
 
Tak ma to być nazwa twojej domeny. Bez przedrostków typu www i bez htto czy https.
Przywróć domyślny certyfikat. Odczekaj. Ustaw DMZ na NASa i spróbuj ponownie. Musi się udać.
 
Nic nie pomogło, próbowałem milion razy na wiele sposobów.
Ostatecznie kupiłem certyfikat za grosze, podstawiłem i teraz wszystko śmiga jak trzeba.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ssl niepowodzenie
  2. Encrypt
  3. certyfikat serwera
  4. certyfikaty