Pomoc CloudLink problem udostępniania plików

_Kris

Nowy użytkownik
Noobie
13 Luty 2020
6
0
1
47
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam, mam problem...

Kilka dni temu zakupiłem do swojej firmy urządzenie marki qnap i zacząłem konfigurować jego ustawienia. Urządzenie przede wszystkim zostało zakupione do wysyłania i odbierania od klientów/kontrahentów dużych załączników(projekty z autocad, itp.). Problem jest w tym, że po udostępnieniu pliku/folderu przez "xxx.myqnapcloud.com" i skopiowaniu powstałego linku nie jesteśmy w stanie dostać się do tego z zewnątrz oraz wewnątrz. Jakich portów potrzeba aby to zaczęło działać (wiadomo, że im mniej jest ich otwartych tym lepiej). Chcę aby to połączenie oczywiście było szyfrowane ssl! oraz aby służyło to tylko do celów wymienionych powyżej, zarządzanie urządzeniem ma być możliwe tylko od wewnątrz(Np.Ekran logowania do systemu). Albo jeżeli macie lepsze rozwiązanie, aby szybkość nie była super niska (wiem że przez smartshare jest bardzo wolno) to jestem otwarty na propozycję.

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
CloudLink leci przez serwery producenta - więc jest to limitowane !
myQNAPcloud

myqnapcloud to po prostu usługa DynDNS
masz konto tam i jest ono aktywne ?

upload_2020-2-13_18-51-11.png


upload_2020-2-13_18-52-27.png

tutaj powinno być na zielono wszędzie.


upload_2020-2-13_18-52-57.png


upload_2020-2-13_18-53-18.png


Mam ustawione public .. ale nie wiem czy to jest bezpieczne (mam mocno nie standardową konfigurację).

upload_2020-2-13_18-54-25.png



Jakie porty ? Jak dla mnie 8080 (SSL działa na 443) i nie można tego ROZDZIELIĆ !

upload_2020-2-13_19-9-32.png


U mnie SSL jest wyłączony, bo mam reverse proxy.

Po przekierowaniu portów - udostępniasz z FileStation

upload_2020-2-13_19-10-33.png


upload_2020-2-13_19-11-13.png


wybieram adres myqnapcloud , włączam SSL (jak masz włączony dwa screeny wyżej).

Dostaje na twarz link

upload_2020-2-13_19-12-26.png


Sprawdzamy poza swoją siecią lokalną - czy działa.
Najczęściej winne jest przekierowanie portów (bo trzeba je manualnie zrobić), potem często się okazuje że nie mamy adresu publicznego , na końcu są problemy z firewallami.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Kris
Problem jest w tym, że po udostępnieniu pliku/folderu przez "xxx.myqnapcloud.com" i skopiowaniu powstałego linku nie jesteśmy w stanie dostać się do tego z zewnątrz oraz wewnątrz.
Prawdopodobnie porty nie przekierowali skoro nie mogą dostać się z zewnątrz.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Kris
Hmmm, otwarcie portów nie było problemem. Niestety, aby wszystko poprawnie działało trzeba otworzyć je wszystkie, bo nawet jak wymusimy sobie logowanie w ssl po https na adres xxx.myqnapcloud.com to wywali błąd. Ponieważ strona startowa jest bez ssl i tam decydujemy jak chcemy się łączyć...

Dziękuję bardzo za pomoc, jedno co mi się przydało to zmiana portów, bo mam już jedno urządzenie co pracuje na 8080 i 80 więc to mi bardzo pomogło(chodzi o urządzenie wewnątrz sieci).