Czas systemowy

lukrajew

Entry Technician
Q Associate
29 Grudzień 2009
35
4
8
50
Kraków
QNAP
TS-419P+
Ethernet
1 GbE
Witam,

Zauważyłem w swoim qnap rzecz następującą - po restarcie ustawia się data systemowa na 1999 rok. Mam ustawioną synchronizację z serwerem co 24 h , jednak nawet po tym czasie data nie jest aktualizowana. Jak kliknę "aktualizuj teraz" to ustawia się i wszystko jest OK.
W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy data nie powinna być podtrzymywana i być aktualna po restarcie?
2. Czy u Was też resetuje się data i nie synchronizuje z serwerem?


Pozdrawiam


Łukasz
 
lukrajew napisał:
Witam,

Zauważyłem w swoim qnap rzecz następującą - po restarcie ustawia się data systemowa na 1999 rok. Mam ustawioną synchronizację z serwerem co 24 h , jednak nawet po tym czasie data nie jest aktualizowana. Jak kliknę "aktualizuj teraz" to ustawia się i wszystko jest OK.
W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy data nie powinna być podtrzymywana i być aktualna po restarcie?
2. Czy u Was też resetuje się data i nie synchronizuje z serwerem?


Pozdrawiam


Łukasz


U mnie to dziala prawidlowo. Po restarcie automatycznie synchronizuje sie z serwerem. Ostatnio kilka razy musialem restartowac serwer i w sumie nawet tego nie sprawdzalem, ale teraz widze, ze po kazdym restarcie wszystko dzialalo prawidlowo.
Pozdrawiam
 
Chyba już wiem
takie jazdy zaczęły się po aktualizacji softu ponad wersję 3.3.3
Teraz wróciłem do 3.3.3 i wszystko jest jak na razie OK, po restarcie czas i data są OK. Czy ktoś może to potwierdzić?


Pozdrawiam

Łukasz
 
lukrajew napisał:
Chyba już wiem
takie jazdy zaczęły się po aktualizacji softu ponad wersję 3.3.3
Teraz wróciłem do 3.3.3 i wszystko jest jak na razie OK, po restarcie czas i data są OK. Czy ktoś może to potwierdzić?


Pozdrawiam

Łukasz

Nie do konca Lukasz. U mnie wszystko ok na sofcie 3.3.4. Teraz sie zastanawiam czy instalowac soft 3.3.5 (do TS-459 juz sie pojawil). Po tych wszystkich historiach (choc u mnie wszystko bylo ok) z softem 3.3.4 moze jednak zaczekam az sie wypowie ktos kto to juz instalowal.
 
chyba jednak coś jest na rzeczy z softem. Jak kliknę home to pojawia mi się, że jest nowy soft (właśnie 3.3.3) i dodali to info 08.11. A przecież 3.3.5 był znacznie wcześniej i jak pisałem, miałem go zainstalowanego.
Ale to jedna sprawa. Druga jest taka, że po nocce czas znów się zrestartował do 1999 :(

Łukasz
 

Mogą Cię zainteresować