Pomoc Dźwięk po HDMI na TV

wesoly99

Nowy użytkownik
Noobie
25 Luty 2015
2
3
3
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam serdecznie,
jestem nowym użytkownikiem NAS QNAP TS-251 z zainstalowanym QTS 4.1.3. Podłączyłem NAS do TV za pomocą kabla HDMI (po drodze jest HUB HDMI, do którego mam podpiętą m.in. PlayStation 3). TV to 5-letni SHARP AQUOS. Niestety wchodząc w YouTube lub XBMC jestem w stanie odtwarzać obraz jednak bez dźwięku. Próbowałem trochę po omacku zmienić ustawienia w XBMC jednak bez skutku. Tym bardziej, że w moim menu w ustawieniach nie ma parametrów, o których mowa w innych wątkach tego forum (np. o TS-469L - dźwięk po HDMI). Czy mogę prosić o pomoc, może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Pozdrawiam i z góry dziękuję
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Po pierwsze primo, w ustawieniach XBMC musisz zjechać w menu ustawień audio na sam dół w lewej belce i zmienić poziom ustawień ze STANDARDOWY na ZAAWANSOWANY. Pokażą ci się dodatkowe opcje.
Po drugie primo, czy twój TV obsługuje dekodowanie dźwięku jaki chcesz mu przesłać ? Jeśli nie odznacz opcję "dekoduj na zewnętrzym urządzeniu" czy jak to się tam zwie.
Po trzecie primo, wskaż właściwe urządzenie do przesyłania dźwięku.
 
Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie. Niestety pewnie są drobne różnice w interfejsie ale nie mam w ustawieniach takich opcji. Wchodząc na TV w XBMC (wersja 13.2.22) w Settings/System/Audio output mam w górnym prawym rogu możliwość wyboru zaawansowania opcji. Ustawiając na Expert mam do wyboru:
1) Audio output device (2 opcje do wyboru: Default (HDA Intel PCH HDMI 0) lub HDA Intel PCH, SHP SHARP HDMI on HDMI),
2) Number of channels (opcje: 2.0, 2.1, 3.0 itd.),
3) Output configuration (opcje: fixed, optimized, best match),
4) Limit sampling rate (opcje: 44,1 kHz, 48.0 kHz, 88.2 kHz, 96.0 kHz, 192.0 kHz),
5) Stereo upmix (opcje: yes, no),
6) Normalize levels on downmix (opcje: yes, no),
7) Resample quality (opcje: Low, Medium, High),
8) Keep audio device alive (opcje: 2 minutes, …, always, off).
Więcej opcji nie mam w widoku Expert.
Nie wiem zatem gdzie mam wskazać opcje dekoduj na zewnętrznym urządzeniu lub wskazać urządzenie do przesyłania dźwięku.
Zastanawiam się czy rozwiązania nie szukać poza XBMC skoro także wchodząc na YouTube nie mam dźwięku. Niestety nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać takich opcji w NAS.
 
Jesteś w dobrym Menu.. Musisz tylko widoczną listę przewinąć niżej..

Jeszcze pytanie, czy to wina samego XBMC.. A czy jak puścisz muzykę, czy film z XBMC to dźwięk jest?

Doczytałem teraz.. że Ty tego Youtuba próbujesz puścić z bezpośrednio z HDStation. Zwróć uwagę, na górze w HDStation masz ikonkę trybika z napisem Ustawienia. Wejdź tam i w preferencjach msz taki parametr jak "Wyjście audio z NAS". Zobacz czy możesz coś tam zmienić.