Pomoc Deadbolt - jak odblokować NAS-a

Tlobo

Nowy użytkownik
Noobie
24 Lipiec 2019
7
1
3
45
QNAP
TS-x31P2
Ethernet
100 Mbps
Cześć
Potrzebuję pomocy, aby odszyfrować NASa po ataku deadbolt'a. Czy ktoś może mi pomóc, bo jestem zupełnie zielony, a samodzielne próby czegokolwiek nic nie pomogły.
Właśnie zapłaciłem okup i dostałem potwierdzenie transakcji, w której jest zawarty 32 liczbowy klucz.
Skoro nr transakcji jest dłuższy to czy tym kluczem są ostatnie cyfry? Założyłem, że tak
Wgrałem program od firmy Emsisoft decrypt_DeadBolt i wpisuję złożony klucz po czym nie mogę wybrać do rozszyfrowania dysków sieciowych. Co tu robię źle?
Po ataku wyskakiwało okienko z informacjami o odkodowaniu, ale po aktualizacji systemu NASa i przeskanowaniu już go nie mam i mam tylko jego skan, a szkoda, bo tam też szło wpisać kod i podobno dysk by został odszyfrowany.
Męczę temat od 10 dni i mam go już dosyć, mam nadzieję, że w końcu odzyskam dane.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Tomek
 
Napisz na help desk do qnapa. Maleware Remover chował główną stronę do wpisywania hasła. Powinno się ją odzyskach. I chyba qnap też miał swój program do odszyfrowywania plików.
 
  • Lubię to
Reakcje: Tlobo
klucz do odszyfrowania masz jako opis do tranzajcji OP_RETURN bodajże. Emisoft działa na windowsie lokalnie, czyli albo zgrywasz je gdzieś na dysk PC albo na zewnętrzny USB. Proces odzyskania okienka jest opisane na Qnap ENG forum
 
  • Lubię to
Reakcje: Tlobo

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. deadbolt