Pomoc DLNA - tv nie widzi udostępnionych katalgów

tomekbady48

Entry Technician
Q Associate
3 Grudzień 2017
37
2
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Drodzy, ratunku, bo wyląduję w psychiatryku, i to jeszcze przed Wielkanocą.
Sprzęt: TS-253D
Firmware: 5.0.1.2346

Wczoraj (07.04.23) odpalam smart TV, widzę nazwę NAS w źródłach TV, ale brak jakiejkolwiek zawartości (video, audio, zdjęcia) . Wcześniej nie wprowadzałem w NAS żadnych zmian. Multimediów (poza samym NAS) nie widzi XBOX, ani Chromecast.
Co nie pomogło:
1. Restart NAS i routera
2. Restart DLNA
3. Restart TV
4. Wyłączenie QuFirewall
5. Utworzyłem w NAS nowy katalog udostępniony z nową zawartością - również go nie widać w TV.

Co działa/jest włączone:
1. DLNA
2. Mulitimedia Console
3. Media Streaming Add-on (pokazuje port 8200; Network interface-automatic; tutaj też niczego nie ruszałem)
4. Katalogi są udostępnione (w Foldery udostępnię widać udostępnione katalogi i wszelke informacje, m.in. rozmiar, ilość plików, etc.)
5. Działa Qfile, Qsync, ftp. (urządzenie mobilne)
6. W Media Receivers telewizor ma dostęp
7. Serwer widnieje w LAN

Nie mam pomysłu, gdzie szukać problemu.

Widzę, że w Multimedia Console (przegląd) nie ma żadnej zawartości (zdjecia-0, filmy-0, muzyka-0). Indeks - "całkowita liczba plików" - 0. Jak to możliwe, skoro wcześniej wszystko działało?
Gdy w Multimedia Console próbuję dodać katalog ("wybierz foldery" - wskazuję udostępniony katalog i klikam "zastosuj" - brak zmian, nadal wszędzie "zero").

Proszę o pomoc, abym nie zwariował i miał okazję zjeść wielkanocne jajo.
Dziękuję.
 
Tak , choć dziwne, bo jak chwilę temu wybrałem opcję "indeksuj ponownie", to NAS pokazał ostatnie indeksowanie o godz. 8:10, a całkowita liczba pików to wciąż zero.

qnap-indeksowanie.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dlna
  2. Zdjęcia
  3. Qfile w S22+ nie działa
  4. dlna nie działa
  5. media streaming