Pomoc Domoticz - system plugins

mirmil

Nowy użytkownik
Noobie
27 Styczeń 2017
13
0
1
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
czesc

Ma moze ktos Domoticza 4.9701 na Qnapie i opanowal PluginSystem? Ja niestety otrzymuje caly czas taki komunikat:


Kod:
PluginSystem: Failed dynamic library load, install the latest libpython3.x library that is available for your platform.

oczywiscie mam pythona3, ktory nawet sie uruchamia i wyglada to tak:

Kod:
[/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/domoticz] # python
python            python2.7        python3.7        python3-config
python2          python3          python3.7-config

konkretnie jest to python3-dev z Entware-std 1.00...

Czego brakuje aby domoticz znalazl sobie te liby?

pozdr
mirmil

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0805
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Hej mam podobny problem, czy ktoś może coś poradzić? Obecnie mam zainstalowanego Pythona 2.7.17 i Pythona 3.8.1. Domoticz nic nie wspomina o uruchomieniu Pluginów. Mogę prosić o pomoc?
 
ja sobie odpuscilem paczke na qnapa i zainstalowalem na container station domoticza
Cześć @barpy , a możesz mi powiedzieć czy masz jakieś urządzenia USB i docker/container station czyta je bez problemu? Np. z-wave stick , RFlink. No I oczywiście co z pythonem , pluginami i scryptami przy takim container station oraz z jakiej paczki korzystasz? Dzieki za odpowiedź.
w razie jakby jeszcze ktoś szukał takiej informacji to w sekcji "about" tej wersji domoticza na qnapie pisze tak:

Version: 4.10717
Build Hash: b38b49e5
Compile Date: 2019-05-09 13:04:08
dzVents Version: 2.4.19
Python Version: None
 
Podepnę się pod temat bo miałem właśnie o to pytać. Jak do Domoticza zainstalowanego na QNAPie (nie w dockerze ani na wirtualce) dodać jakieś pluginy np. wspomniane tutaj Airly? Komuś się udało?
 
Podepnę się pod temat bo miałem właśnie o to pytać. Jak do Domoticza zainstalowanego na QNAPie (nie w dockerze ani na wirtualce) dodać jakieś pluginy np. wspomniane tutaj Airly? Komuś się udało?
No właśnie nie dodasz bo ta wersja Domoticza nie ma supportu pythona. Trzeba czekać aż dev skompiluje wersje która takie wsparcie będzie miała, jeśli to w ogóle możliwe bo może nie. Albo trzeba by próbować kompilować qpkg ze źródła samemu, czego ja nie umiem :). Próbuje się skontaktować z Devem poprzez jednego z adminów z qnapclub forum gdzie zamieszczane sa releasy Domoticza i dowiedzieć się czegoś więcej.
 
Dzięki, w takim razie tak jak myślałem: niby Domoticza da się odpalić na QNAPie jako apkę ale jest on niefunkcjonalny:)
No to moje drugie podejście do tematu to postawienie Domoticza na wirtualce - zobaczymy co z tego wyjdzie:)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. domoticz