Pomoc Domowa szafka rack 10" (?) aby upchać switche, router a może nawet QNAP'a czterodyskowego ?

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 213
31
2 324
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Stoję przed remontem mojej "serwerowni" (czyt. pokoju) :eyeroll: i szukam jakiejś ciekawej kompaktowej szafki rack, w której pomieszczę kilka urządzeń tj.:
- 2x switch ZyXEL GS1900-8
- mniejszy router Mikrotik
- a może i nawet, aby postawić w niej wolnostojący serwer QNAP TS-453A
:question:

Żadne z urządzeń nie jest przeznaczone do instalacji w szafie rack - zwyczajnie chce pochować ten bajzel :thinking:
Czy polecacie jakieś szafki rack lub alternatywne rozwiązanie?

Tnx
 
Ja używam szafki (część na szynach a qnap na półkach) ale za cholerę bym nie tego koromysła nie wstawił do mieszkania, trzymam ten bajzel w garażu :)
Musisz mieć chłodzenie = hałas, no chyba że gdzieś w kiblu :p
 
ale Silas - szafa na elementy sieciowe czy szafa pod serwer typu rack ?
bo mówiąc szczerze - zrobiłbym szafkę pod wymiar u stolarza i nie bawił się z tym więcej, pamiętaj tylko o dodaniu jednego U na przyszłość ;)

@mariuszsal - można spokojnie porobić otwory z tyłu na wywiew, a jak będzie mało to wyciąć kawałek tylnej ścianki.
ale jeśli uprzesz się na szafeczkę rack - to najmniejsze jakie znam i montowałem to LinkBasic 6U
a widzę że są takie cudeńka : JOTKEL | Producent | Szafki teleinformatyczne naścienne
 
Dobra, dobra jak Mario zacznie rżnąć blachę to wiesz co z tego wyjdzie. Poza tym skąd wiesz że ma wolny pawlacz, bo znając go trzyma tam słoiki z kapustą.
BTW jak nie wsadzicie tam zewn chłodzenia to się wam w lipcu wszystko w niej zagotuje.
Ja mam chyba coś podobnego i bez wentylacji temp rośnie bardzo szybko. Fabryczne otwory wentylacyjne są niewystarczające i wszystkie wiatraki (switcha, qnapa) mielą z gorącego w jeszcze bardziej gorące.
Zdjęcie z monitoringu - bo nie chce mi się tam schodzić (sorry za jakość).
upload_2015-11-12_18-14-53.png

bo mówiąc szczerze - zrobiłbym szafkę pod wymiar u stolarza i nie bawił się z tym więcej, pamiętaj tylko o dodaniu jednego U na przyszłość
Najlepsze rozwiązanie! Wybierasz front/okleinę pod meble i jakoś to wygląda.
 
Ja bym robił szafkę u stolarza na wymiar plus półki na szynach jak wysuwane do klawiatury pod biurko plus zabezpieczenie 0.5 do 1 cm z przodu i tyłu szuflady plus może jakaś mata antypoślizgowa na lekkie klamoty bez tylnej ścianki ewentualnie z cofnietymi boczki (by trzymało się na przedłużeniu narożników) a z przodu drzwiczki zp szyba tylko zamiast szyby kratka by był airflow )
 
Otwory wentylacyjne z tyłu i z dołu oraz miejsce na wentylator na górze. :) Plus przestrzeń pod blatem.
Kupowaliśmy ostatnio taką do oddziału naszej firmy (biuro) - w środku dwa switche Cisco, router, DSL, UPS i temperatura w granicach 30 stopni.
I nawet nie szumi zbyt mocno... :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Wentylacja