Pomoc Dostęp do folderów z poziomu konta administratora

bolek_id

Nowy użytkownik
Noobie
4 Wrzesień 2015
1
0
1
45
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Taki problem:

kontro administratora
folderów w sumie 34 (udostępnione różnie kilka takich z dostępem tylko dla admina)
file station wywala komunikat: "w systemie brak dostępny h wolumenów. utwórz najpierw wolumen w Storage Manager. LINK"

Normalnie miałem dostęp do wszystkiego i konto admina jest jedynym kontem bez ograniczeń dostępu do danych na serwerze.
od kilku dni nie mam dostępu do żadnego folderu nawet tych z dostępem tylko dla admina (przez aplikację File Station) z poziomu sieci wszystko jest niby ok.

czytałem coś o znikających folderach po aktualizacji firmware (mam 4.1.4) ale nie mogę tego powiązać - problem występuje od może tygodnia a update robiłem kilka miesięcy temu i było dobrze. Dodatkowo po restarcie systemu sytuacja się nie zmienia.

Co można z tym fantem zrobić? Strasznie utrudnia to bekapowanie danych. nie wspominając o tym, że nie lubię jak coś działa tylko w połowie..

Każda rada mile widziana - proszę tylko o wypowiedzi możliwe do zrozumienia dla nie informatyka :)


Jedna dodatkowa informacja:

grzebiąc tu i tam zauważyłam taką prawidłowość:
jak folder ma zamknięty dostęp z grupy "gości" nie widzę go z poziomu administratora
jeśli zrobią go widocznym dla grupy "gości" staje się widoczny poprzez File Station dla admina

Kto zrobił mi z admina gościa ? i jak to naprawić :) ?