Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

Tom

Entry Technician
Q Associate
25 Październik 2015
31
4
8
53
QNAP
QBack-25
Ethernet
1 GbE
Proszę o pomoc
przez stronę www i serwis qnapa jest OK
ale jak połączyć się używając findera, aby zamontować dysk qnapa z zewątrz?
pozdrawiam
Tomek
 
Mam S. Za pomocą finder mogę połaczyć się NAS używając protokołów afp, smb, http itd
podaje tylko IP, ktore mam na NAS i już - na pulpicie maca pojawia mi sie dysk NAS ktory moge sobie pzeglądac dokladnie tak, jak dysk USB
w/w protokoly są uruchomione w Qnap - ale niestety nie udaje mi sie polaczyc - nawet, jeseli wpisze adres .myqnapcloud.com
orzymuje informację
There was a problem conecting to the server
dodam, ze polaczenie zaczyna sie nawiazywac - mac prosi o haslo i login do Qnap
Tomek
 
wybacz dalej nie rozumiem.

chcesz podłączyć w S , dane które masz na QNAPie , tak ? W jakiej sieci jest QNAP , w jakiej sieci jest Synek ? Jeśli są w tej samej sieci lokalnej, to używaj nazw lokalnych albo jeszcze lepiej adresów IP do mapowania dysków.
 
Na Qnapie masz włączoną usługę bonjour dla afp ?
Próbowałeś wpisywać ip qnapa zamiast myqnapcloud.com ?
U mnie w finderze widzę drzewko udziałów podzielone w/g protokołów: afp, sbm i timemachine.
 
duzo lepiej - włącz usługę bonjour i zrób restart QNAPa, powinien sie zameldować w sieci i MACOS powinien go znaleźć w swoim otoczeniu
jak nie chce to dodaj go za pomocą adresu IP (to działa najlepiej)
 
Dzięki za porady
robiłem to wszystko, ale jek pisalem bez rezultatu
mowie o dostępie z zewnątrz czyli nie w sieci lokalnej - choc i tu zdarza sie cos dziwnego - i afp i smb po prostu znikają
ale glownie rozchodzi mi sie o dostęp z zewnątrz
tom
probuje wszystkiego afp, smb, ftp
bonjour jest aktywny
niestety po wipsanie IP Qnapa (zewnetrznego) nie jestem sie w stanie z nim polaczyc
to,
 
upload_2015-11-2_14-14-1.png

gdzie jest QNAP ?

podaj IP QNAPa oraz IP ze swojego MAC'a
 
:)
piękny rysunek
np. Ja jestem w dajmy na to Sztokholmie
qnap jest w Krakowie
ot i cala historia
probuje udstawic static IP - S miala w mojej sieci static IP - QNAP za cholerę nie chce przyjjąć static IP
tomek
 
dziękuję, nie miałem VISIO pod ręką żeby zrobić ładniejszy :(

teraz jest to bardzo zrozumiałe - ustaw IP na szytwno w NASie, jeśli nie chce to wyłącz aplikacje, reboot NAS, zmień IP, włącz aplikacje - jeśli to nie zadziała, trzeba zrobić zgłoszenie do QNAPa bo to duży problem.

jeśli pójdzie to przekieruj odpowiednie porty QNAPa ... albo lepiej zrób VPNa z QNAPem i masz kupę przekierowań z głowy, stosowny temat jest na forum, wtedy będzie połączony jak ze swoją siecią lokalną i możesz sobie spokojnie pomapować dyski za pomocą IP z VPNa.
 
ha !
łatwo powiedzieć
niestety jestem zielony z tymi wszystkimi rzeczami - dla mnie wszystko powinno dzialac tak, jak mac
probowalem ustawic staly IP - za kazdym razem tracę kontakt z Qnap
którą aplikację mam wyłączyć przed zmianą IP (przy każdej zmianie IP Qnap się i tak restartuje - i wtedy tracę z nim łączność nawet w sieci wewnętrznej )
t
Aha - i utraciłem również możliwość lączenia się przez myqnapcloud
sam już tego nie kumam
na qnapcloud mam też "uwierzytelnienie urządzenia nie powiodło się"
 
probowalem ustawic staly IP - za kazdym razem tracę kontakt z Qnap
norma - bo przecież zmieniasz adres IP, to tak działa ... to tak jakbyś pisał list do dziadka w Warszawie, a on akurat się przeprowadził do Szeczcina, informacja o zmianie adresu też musi jakoś do ciebie dotrzeć , co nie ?

masz dostęp do routera który daje Ci internet ? w sensie login i hasło do niego ? jak tak to naszykuj TeamViewera na wieczór ...

swoją drogą - pisz w postach że zielony jesteś (@kaktus nie mówię o Tobie :p ), to będzie inne podejście, bo tylko czasami uda Nam się z fusów wywróżyć żeś zielony
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki ogromne
tedy piszę: zielony jestem :)
jeżeli chodzi o static IP, to ten dynamic, który mam w sieci wewnętrznej (nadany od początku przez router 192.168.0.33 po prostu wpisuję jako static)
dopisuję oczywiście maskę podsieci 255.255.255.0 i gareway 192.168.0.1 (bo tak ma router) i niestety nic
muszę z powrotem wracać do dynamic IP
dzęiki Tom
 
jeżeli chodzi o static IP, to ten dynamic, który mam w sieci wewnętrznej (nadany od początku przez router 192.168.0.33 po prostu wpisuję jako static)
dopisuję oczywiście maskę podsieci 255.255.255.0 i gareway 192.168.0.1 (bo tak ma router) i niestety nic
nie wolno tak robić, IP musi być spoza tej dynamicznej puli, przeważnie parkuje urządzenia na końcu puli , w Twoim wypadku 192.168.0.250 albo coś takiego
 
:)
dlatego kupiłem Qnap - S była OK ale extremelly SLOW :)
ale za to Qnap wymyka się moim możliwością ustawiania
np. Teraz w Qfinder NAS jest, ale kiedy klikam na niego nie ładuje się
i tak w kółko
jeżeli zrobię to po bożemu, to działa (dynamic IP, qnapcloud) ale ja MUSZĘ mieć dostęp do dysku NAS z zewnątrz (z innego miasta) i nie może to być dostęp przez www
muszę mieć dostęp do zasobów dyskowych (montowanie dysku NAS na pulpicie mojego maca)
w S to działało, a tu nie - stąd moje rozterki :)
 
  • Sad
Reakcje: 1 osoba
mam wszystko, TeamViewer też :)
Szanowni Klubowicze :)
dzięki za pomoc - po 2 godzinach trochę małpiego klikania nagle mogę zamontować dysk przez afp i smb
kilka razy zmieniałem IP na static - niestety bez rezultatu. przekierowywałem porty również kilkukrotnie.
Nie wiem dlaczego, bo wygląda na to że nic nie zostało zmienione od stanu wyjściowego, ale nagle dyski zaczęły się pokazywać.
Jedyne, co pozostało dziwnego to fakt, że teraz z sieci domowej, wewnętrznej nie mogę zalogować się do Qnapa przez myqnapcloud, a jedynie przez adres IP (w sieci wewnętrznej)
jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc
Tomek