Help Dostęp do usług administracji przez internet

kwelton

Passing Basics
Beginner
Jun 22, 2022
7
0
1
37
QNAP
TS-x28A
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich na forum.

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób wyłączyć możliwość logowania się do panelu QUNAPa TS-128A przez internet.
Chciałbym, żeby tylko za pośrednictwem lokalnej sieci była możliwość logowania się.
Oczywiście Qsync cały czas ma działać przez sieć.
Wystarczy w Ustawieniach ogólnych/zarządzanie systemem/ Wyłącz bezpieczne połączenie (HTTPS) - zaznaczyć?

Pozdrawiam.

kwelton

Passing Basics
Beginner
Jun 22, 2022
7
0
1
37
QNAP
TS-x28A
Ethernet
100 Mbps
Dziękuję za odpowiedź. Jest jakiś inny sposób, aby mój qnap nie był atakowany? Od kilku dni mam tysiące powiadomień o nieudanym logowaniu admina przez https. Oczywiście konto admin mam wyłączone.

pigers

Long live Pr0xM0x
Administrator
Jul 26, 2013
13,531
36
2,281
230
www.buymeacoffee.com
QNAP
QuTScloud
Ethernet
100 GbE
  • ·
  • QuTScloud
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • Ten którego QNAP jeszcze nie ma ! Najnowszy na Debianie !
na dobrą sprawę, już to robisz, widzisz XXX informacji że nieudane logowanie i zapominasz o tym

jakbyś robił coś z tym próbami, jakieś blokowanie IP, etc etc

• Like
Reactions: Silas Mariusz

kwelton

Passing Basics
Beginner
Jun 22, 2022
7
0
1
37
QNAP
TS-x28A
Ethernet
100 Mbps
na dobrą sprawę, już to robisz, widzisz XXX informacji że nieudane logowanie i zapominasz o tym

jakbyś robił coś z tym próbami, jakieś blokowanie IP, etc etc
Zrobiłem blokowanie IP, ale atakujący po zablokowaniu IP automatycznie zmienia IP na nowe.

pigers

Long live Pr0xM0x
Administrator
Jul 26, 2013
13,531
36
2,281
230
www.buymeacoffee.com
QNAP
QuTScloud
Ethernet
100 GbE
  • ·
  • QuTScloud
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • Ten którego QNAP jeszcze nie ma ! Najnowszy na Debianie !
nic nowego - niekończąca cie gra w kotka i myszkę.
Silas podał ci link na forum - zastosuj reguły na Polskę i patrz dalej co się dzieje.

EOT

• Like
Reactions: Silas Mariusz

kwelton

Passing Basics
Beginner
Jun 22, 2022
7
0
1
37
QNAP
TS-x28A
Ethernet
100 Mbps
Takie reguły wykluczą możliwość synchronizacji plików za granicą? Podróżuje po Europie i cały czas korzystam z Qunapa. W firewall oznaczyłem kraje w których przebywam, aby z innych nie można było się zalogować.

kwelton

Passing Basics
Beginner
Jun 22, 2022
7
0
1
37
QNAP
TS-x28A
Ethernet
100 Mbps
Na szczęście mój serwer przestał być atakowany. Pytanie na jak długo? Z tego co widzę, nie ma rozwiązania mojego problemu. Na razie jedyne rozwiązanie to czekanie, a szkoda.

kwelton

Passing Basics
Beginner
Jun 22, 2022
7
0
1
37
QNAP
TS-x28A
Ethernet
100 Mbps
QVPN/Qbelt
Korzystając z Qbelt będę mógł wyłączyć możliwość połączenia przez HTTPS? Synchronizacja przez Qsync będzie odbywała się przez port 443? Rozumiem, że w ustawieniach w Qbelt muszę podać IP komputerów które się łączą z Qnapem, co w sytuacji kiedy łączę się przez WiFi za granicą i będę miał różny adres IP?

Kamil84

Network Architect
Q's Professional
Nov 28, 2012
222
3
48
28
Warszawa
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Możesz wyłączyć dostęp https (ale tylko na routerze nie robisz forwardu portów), bo wszystko będziesz miał, jakbyś był w sieci LAN własnej, oczywiście po ustanowieniu VPN.
Bez względu, czy łączysz się z Bangladeszu, czy Antarktydy, będziesz miał dostęp, oby tylko firewall wpuszczał twoje IP'ki

• Like
Reactions: pigers