Pomoc DS214Play po burzy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

emorgan

Nowy użytkownik
Noobie
15 Sierpień 2017
1
1
3
47
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witajcie,
Po burzy uszkodzeniu uległ mój router i DS214Play. Uszkodzenie polega na tym, że zarówno w routerze jak i Synku nie działają porty LAN a zatem brak komunikacji z tymi urządzeniami.
DS214Play uruchamia się normalnie,
zapalają się na zielono diody status i dysk1 (mam tylko jeden dysk)
Dioda LAN nie pali się.
Zrobiłem próbę z włożeniem karty SD i po chwili zapalił się przycisk od backupu tak więc jak sądzę to kolejny objaw, że system i dysk pracują poprawnie.
Mam następujące pytania:
1. Czy tego typu uszkodzenia są naprawialne (np wymiana modułu od gniazda LAN) czy raczej mój DS214Play to już złom?
2. czy ktoś się orientuje jaki koszt może być w przypadku naprawialności i gdzie najlepiej wysłać/pisać (jakieś namiary na serwis)?
3. czy po podłączeniu do komputera dysku z Synka będę miał dostęp do moich danych i nic w ten sposób nie uszkodzę, w sensie windows/linux nie zacznie czegoś tam modyfikować na partycjach itp.?
4. czy jest jakaś szansa na odzyskanie konfiguracji mojego Synka tak bym nie musiał konfigurować wszystkiego od początku w przypadku zakupu nowego urządzenia?
5. czy włożenie dysku do nowego Synka nie spowoduje utraty danych? W jaki sposób uzyskam dostęp do istniejących już folderów poszczególnych użytkowników, które były zabezpieczone hasłami i czy nie będzie problemu z folderami zaszyfrowanymi?

Z góry dziękuję za odpowiedzi nawet na pojedyncze pytania.
Pozdrawiam,
Grzegorz
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.