Pomoc Dwa hasła do konta administratora

shaggrath

Nowy użytkownik
Noobie
23 Wrzesień 2010
5
0
1
www.net-comp.net.pl
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam,

Otóż dzisiaj rano zauważyłem, że oprócz hasła admina, na które się logowałem do tej pory, dodatkowo jest generowane losowe hasło, na które mogę się zalogować na konto administratora. Hasło to jest generowane automatycznie i zawsze składa się z ono z pięciu cyfr. Jest to hasło jednorazowe, ponieważ z każdym kolejnym logowaniem jest inne przez co np. nie mogę się zalogować za pomocą swojego hasła do serwera vpn. Pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem na qnapie i nie wiem za bardzo gdzie szukać przyczyny. Sprawdzałem logi, ale niestety nic nie znalazłem. Spotkał się już ktoś z podobną sytuacją? Dodam, że wersja softu to 4.0.2 Build 20130726, a sprzęt to TS-410.

Pozdrawiam
 
Faktycznie, jak napisał @pigers, że coś było na rzeczy z ustawieniami VPNa. Usunąłem i dodałem jeszcze raz tego samego usera i poszło, ale dalej nie bardzo wiem, co to ma wspólnego z tymi jednorazowymi hasłami za pomocą których logowałem się na admina?? hmmm
 
Ostatnio edytowane:
brzmi to bardzo podejrzanie - ponieważ jak ja znam QNAPa, nie ma tam czegoś takiego jak lista haseł jednorazowych (TAN).
Kwestia czy ten user nie mial jakiego extra scriptu ktory cos tam mieszał, ale jak go skasowałeś i odtworzyłeś to raczej sie nie dowiemy