dyndns i adres domeny

engels

Nowy użytkownik
Noobie
31 Październik 2009
8
0
1
Powiedzmy, że mam wykupiony adres domeny np: http://www.polo.pl
Chciałbym teraz podpiąć ten adres do swojego qnapa, który niestety pracuje na zmiennym IP z upc.
Czy jest to możliwe czy też muszę mieć stałe IP ?
 
No wszystko jest możliwe. Poczytaj, bylo wiele razy.
Szukaj pod haslem DDNS
 
Gregor napisał:
No wszystko jest możliwe. Poczytaj, bylo wiele razy.
Szukaj pod haslem DDNS
nie wiem czy w ogóle przeczytałeś co napisałem bo Twoja odpowiedż z całym szacunkiem nic mi nie pomogła,
na ten temat akurat rozwiązania na tym forum nie znalazłem nawet po jakże konkretnej odpowiedzi -szukaj po haśle DDNS
 
engels napisał:
Gregor napisał:
No wszystko jest możliwe. Poczytaj, bylo wiele razy.
Szukaj pod haslem DDNS
nie wiem czy w ogóle przeczytałeś co napisałem bo Twoja odpowiedż z całym szacunkiem nic mi nie pomogła,
Z całym szacunkiem, ale odpowiedź Gregor-a pomaga w 100%. Jeżeli nic nie wiesz o usłudze/haśle DDNS, to najpierw wklep DDNS w google.
Poczytaj, dowiesz się co i jak, a nastepnie przejdziesz do implementacji tego w Qnap-ie :)
Powodzenia
 
Mystik napisał:
engels napisał:
Gregor napisał:
No wszystko jest możliwe. Poczytaj, bylo wiele razy.
Szukaj pod haslem DDNS
nie wiem czy w ogóle przeczytałeś co napisałem bo Twoja odpowiedż z całym szacunkiem nic mi nie pomogła,
Z całym szacunkiem, ale odpowiedź Gregor-a pomaga w 100%. Jeżeli nic nie wiesz o usłudze/haśle DDNS, to najpierw wklep DDNS w google.
Poczytaj, dowiesz się co i jak, a nastepnie przejdziesz do implementacji tego w Qnap-ie :)
Powodzenia
DDNS to ja już dawno mam ustanowione , przekierowane i podpięte także chyba również nie wiesz czym pisze.
Zresztą nieważne zakończmy temat skoro mam otrzymywać odpowiedzi, że nie wiem o co mi chodzi.
 
engels napisał:
DDNS to ja już dawno mam ustanowione , przekierowane i podpięte także chyba również nie wiesz czym pisze.
OK. Przykro mi, że moja czarodziejska kula zrobiła sobie dzisiaj wolne.
Na drugi raz napisz z czym masz tak naprawdę problem :/
Ale masz rację. Zakończmy tę dyskusję o tym czego my nie wiemy.
 
Mystik napisał:
engels napisał:
DDNS to ja już dawno mam ustanowione , przekierowane i podpięte także chyba również nie wiesz czym pisze.
OK. Przykro mi, że moja czarodziejska kula zrobiła sobie dzisiaj wolne.
Na drugi raz napisz z czym masz tak naprawdę problem :/
Ale masz rację. Zakończmy tę dyskusję o tym czego my nie wiemy.

Chyba wiesz z czym mam problem - podpięciem wykupionej domeny pod zmienne IP, które oferuje UPC - tak trochę inaczej napisane ale to samo znaczenie co w pierwszym mym poście.
efekt końcowy to wpisując w przeglądarkę internetową np: IE www.polo.pl mojej strony, która umiejscowiona jest na serwerze QNAP ST 110
 
Jesteś zbyt nerwowy jak na osobę, która szuka wiedzy.
Jak kiedyś potrzebowałem informacji to grzecznie prosiłem i jak mi ktoś coś podpowiedział to dziękowałem, a nie obrażałem.
No ale cóż, czasy się zmieniają i potrzebujący również.

Spróbuję ponownie i nie poddam się jeszcze.
Skoro napisaleś
"DDNS to ja już dawno mam ustanowione , przekierowane i podpięte także chyba również nie wiesz czym pisze."
to w czym problem? Tak właśnie się podpina zmienne IP.

Może spróbuj sam sobie odpowiedzieć z czym masz problem i tak skonfiguruj zapytanie aby było jasne
 
skoro Cię obraziłem to bardzo przepraszam,
szkoda prądu - IP stałe, domena, podpięcie domeny i takie tam kilka innych ale chyba wymagam zbyt wiele...nawet od siebie.
 
Przypisanie domeny mozna zrobic na kilka sposobow:
1) Przekierowanie Domeny na konkretny adres IP
- w twoim przypadku jest to raczej nie mozliwe poniewaz Twoj IP jest zmienny jak sam napisales w pierwszym poscie
2) Przypisanie adresów DNS dla konkretnej domeny (DNS'ow w ktorych jest wskazany adres IP dla tej domeny)
- w tym przypadku tez bedzie ciezko, bo jak wskazac zmienny adres IP

Juz ktorys raz ktos pyta jak przypisac domene pod zmienny adres IP. Moze wiedze moja jest za mala... ale czy wogole jest to mozliwe? Sami sobie odpowiedzmy na to pytanie patrzac logicznie jak to wszystko funkcjonuje.

Pozdrawiam
 
Jak najbardziej jest to mozliwe.
OK. Jeszcze raz. Sam korzystam z dyndns.com

Rejestruje sie tam i znajduję sobie adres (oczywiście taki który jest wolny :) ) np. qwerty.dyndns.org, albo inny.

Konfiguruje konto i moje zmienne IP jest zawsze pod adresem qwerty.dyndns.org

Jeżeli ktoś ma wlasny niepowtarzalny adres np fajny.pl to wystarczy w jego konfiguracji przypisać qwerty.dyndns.org do fajny.pl

No i po sprawie
 
a sprawdzales czy tak dziala?

bo mi operator domeny nie pozwala wpisac przekierowania na inna domene tylko adres IP!!
analogicznie jak wpisze adres IP ktory ulegnie zmianie to po sprawie...

no chyba ze mowisz o stronie z iframem czyli tzw "przekierowanie" na dany adres (dokladnie w takim sam sposob jak prv.pl)
 
SiLAS napisał:
heh... ale my chyba mowimy o klasycznych domenach a nie DynDNS...

No to zrozumiale :)

Myślałem tylko, że skoro dyndns umozliwia przekierowanie na siebie innego url-a to inne domeny (operatorzy) też tak potrafią
 
Mi się sztuka taka udała - akurat potrzebowalem FTP

Zestaw:
- internet w UPC zmienne IP
- router DLINK + QNAP 110
- usługa DDNS (akurat ja w dlinkddns.com)
- domena .com (w nazwa.pl)
- dnsy dla domeny w ramach freedns (freedns.sgh.waw.pl ---> sposoby konfiguracji łatwo znaleźć w internecie)
- na freedns ustawiony cname "ftp" na "mojanazwa.dlinkddns.com."

Aktualnie łączę się już przez ftp.mojadomena.com
 
szansbox napisał:
Mi się sztuka taka udała - akurat potrzebowalem FTP

Zestaw:
- internet w UPC zmienne IP
- router DLINK + QNAP 110
- usługa DDNS (akurat ja w dlinkddns.com)
- domena .com (w nazwa.pl)
- dnsy dla domeny w ramach freedns (freedns.sgh.waw.pl ---> sposoby konfiguracji łatwo znaleźć w internecie)
- na freedns ustawiony cname "ftp" na "mojanazwa.dlinkddns.com."

Aktualnie łączę się już przez ftp.mojadomena.com

Nie trzeba takich kombinacji aby używać własnej domeny na zmiennym adresie IP.
Wystarczy dyndns i przekierowanie swojej domeny na adres z dyndns u mnie gada bez problemów.
 
Sorki że odkopuje temat al czy ktoś to już rozwiązał. Sam mam domenęna.dyndns.org i domenęwykupioną.pl u innego dostawcy. Po wejściu na domenęwykupioną.pl pojawia się adres domenęna.dyndns.org - przekierowanie. A czy da radę zrobić tak by był cały czas adres domenęwykupioną.pl (bez ramek).
Pozdrawiam i w odpowiedziach proszę wziąć pod uwagę że z angielskim nie jestem "za pan brat".
 
Tak! Przypisanie własnej wykupionej nazwy domeny do zmiennego IP jest możliwe, ale jest to usługa płatna, oferowana prze niektórych operatorów DynDNS. Trzeba szukać na stronach operatorów DDNS. Nie spotkałem takiej usługi w wersji darmowej. Operator naszej wykupionej domeny przedelegowuje ją na serwery DNS wskazane(wykupione) u operatora DynDNS, który dalej na bieżąco powiązuje ją z naszym zmiennym IP.
 
Teoretyczne rozwiązanie jest proste. W panelu konfiguracyjnym operatora domeny (a właściwie tam, gdzie jest dns obsługujący daną domenę) należy wpisać rekord w konfiguracji serwera dns przekierowujący ruch na adres domeny "dyndns", tzw. record CNAME w opisie strefy. Przy tym ze względów bezpieczeństwa nie można na takim przekierowanym adresie używać serwera e-mail, bowiem rekord MX musi kierować na adres IP. Serwer www czy ftp zadziała prawidłowo.

Inny problem leży przy tym z automatycznym odświeżaniem zmieniającego się IP, ale tu wina jest braku resetowania modemu/routera UPC przy zmianie przez nich IP. Sprawdzanie IP można istawić np. na co 10 minut w Tomato, więc po zmianie IP przez UPC przekierowanie nie będzie działać przez 0-10 minut...