Dysk NAS dla Squeezebox Duet

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika marco-rsl, 8 Wrzesień 2008.

Ładowanie...
  1. marco-rsl

marco-rsl Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    04:47
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam.
    Jestem zainteresowany zakupem dysku sieciowego np. TS-109, lub 101. 3 tygodnie temu zakupiłem Squeezebox'a Duet i od kilku dni szukam niedrogiego sieciowego dysku współpracującego ze Squeezeboxem przy wyłączonym PC. Naczytałem się w necie że dysk taki musi mieć zainstalowane oprogramowanie Slimserver. Przeczytałem instrukcję dwóch dysków TS-109 i 108 i nie znalazłem w nich wprost informacji, że mogą współpracować z tym urządzeniem - jedynie ogólne informacje o możliwościach udostępniania zasobów urządzeniom sieciowym typu UPnP, czy też wykorzystującym mechanizmy iTunes. Z kolei na amazon.com znalazłem informację że właśnie qnap posiada oprogramowanie wystarczające do obsługi Squeezebox'a(Slinserver). Mam wielką prośbę o informację czy QNAP TS-109, 101 lub też 109II udostępniają muzykę(pliki Mp3, FLAC itp.) Squeezeboxowi Duet przez sieć, przy wyłączonym PC. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 421 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Witam

Tak oba urzadzenia wspieraja Logitech'y. Jednak mimo wszystko proponowalbym isc w kierunku TS-109. Wiecej informacji znajduje sie na naszym forum. Sama instalacja SSODS dla TS-109 jest bardzo prosta.

Pozdrawiam

3. pwixx

pwixx Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:47
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam serdecznie!
    jestem do trzech dni szczęśliwym posiadaczem squeezeboxa duet ;)
    i tu moje wielkie zdziwnie nastało, że mój dysk Verbatim NAS ... nie jest przystosowany do rotfl2 współpracy ze sqeezem.
    Dlatego moje Pytanie:
    Jaki zakupić model QNAP'a by:
    - był rozsądnie tani (znalazłem TS-109 II za 500zł) do 700 pln
    - współpracował ze squeezem
    - posiadał klienta torrent
    - był b.cichy lub bezgłośny
    - energoszczędny
    - dodatkowo służył jako miejsce skłądowania filmów HD, odtwarzanych po lan (w miarę dobra przepustowość)
    - ogólnie zastapił tego verbatima http://www.verbatim.net.pl/pl_16/produc ... _6820.html

Z góry dziękuję za pomoc.. bo posiadać squeezebox bez możliwości słuchania muzyki z dysku siecowego.. to maxymalna porażka.

Podpowiedzcie jaki wybrać dysk sieciowy by łatwo go obsłużyć.
    Piotr

4. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Tak jak napisal Silas. Qnap pieknie wspolpracuje ze SqueezeBoxami. Instalacja jest banalna.
    U mnie od poczatku Squeezebox Classic wspolracowal kolejno z: TS-119, TS-239 i teraz TS-459. W zasadzie dziala to bezawaryjnie i polecam to rozwiazanie.
    Dokladna instrukacja instalacji aplikacji SqueezeBox Server (oraz obslugiwane modele Qnap NAS) znajdziecie tu:
    http://qnap.com/pro_application.asp?ap_id=71
    Pozdrawiam

5. pwixx

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Dzięki za odpowiedź,
    polecane przez Ciebie dyski, są poza moim zasięgiem cenowym.
    zastanawiam się nad 109 lub 209, ewentualnie 110 lub 210 z tym że dwa ostatnie podwajaą koszt.
    Czy ktos z Was, może wypowiedzieć się jak squeezeserver lub squeezecenter diozała na 109 i 209
    tu jest link
    https://www.ripcaster.co.uk/node/334
    Dzięki z góry!

6. z-ka

Local Time:
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Ciezko w tej chwili na Twoje pytanie odpowiedziec z uwagi na to, ze troche sie pozmienialo ze Squeezebox Server. Zmiany polegaja na tym, ze kiedys to byly tak naprawde dwie aplikacje, ktore trzeba bylo zainstalowac (SSOTS - SlimServer on Turbo Stations - instalacja z QPKG) oraz juz wlasciwe Squeezebox Server Instalowane za pomoca wlasnie SSOTS (pobierane ze strony Logitech). Od jakiegos czasu (mniej wiecej miesiac) instaluje sie juz tylko jedna - specjalna paczka QPKG zawierajaca w sobie dwie powyzsze. Czy to dziala np. na TS-109 ciezko powiedziec. Ze strony Qnapa wynika natomiast, ze powinno bez problemu dzialac na TS-110, badz TS-210. Zerknij sobie na stronie http://qnap.com/pro_application.asp?ap_id=71 w zakladce: Applied Models ktore modele sa obslugiwane i to powinno byc odpowiedzia na Twoje pytanie.

7. z-ka

Local Time:
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Zrobilem jeszcze zrzut z panelu Qnapa na obslugiwane aplikacje przy okazji instalacji Squeezebox server. Z tego natomiast wynika, ze na TS-109 (czy tez calej tej serii) powinno to bez problemu "pojsc".

EDIT: Sposob instalacji podany przez Ciebie to jest jak najbardziej standardowy sposob na instalacje tego oprogramowania. Zaden tam trick, wiec raczej w przypadku jakichkolwiek problemow sugeruj sie strona Qnapa i tutorialami tam zawartymi.

Załączone pliki:

• SC.
      SC.jpg
      Rozmiar pliku:
      48 KB
      Wyświetleń:
      1 078
      MD5 Sum:
      176a2c419385830fdc8eb0263879fb6f
  8. pwixx

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Na stronie QNAP'a wynika że 109 i 209 nie jest już wspierane

z zamieszczonego przez ciebie screena wynika, że jest wspierana...

i bądz tu człowieku mądry <glupi>

QNAP TS-109 ma jeszcze jedną zaletę jest cichy, (brak wiatraka)

CZy może się ktoś wypowiedzieć kto zainstalował i używa Squeezeboxserver na swojej 109 lub 209?

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.