Pomoc Dyski z TS-251A przełożone do TS-251B - niewidoczna zawartość.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

agamemnons

Passing Basics
Beginner
9 Sierpień 2018
15
0
1
QNAP
null
Ethernet
null
Poprzedni TS-251A został wysłany na gwarancji do naprawy. W ramach gwarancji odesłali mi TS-251B.
W jednym z wątków na tym forum wyczytałem (ale i doradzono) że dyski wystarczy TYLKO przełożyć i będzie hulać. Otóż okazuje się że nie hula i nie bangla.
1. Po włożeniu dysków i uruchomieniu 251B - NAS chciał inicjalizować się od nowa (jakby TS-251B nie rozpoznał że dyski są z TS-251B).
2. NASa zaktualizowałem i tu nieco się zmieniło bo: pojawiła się możliwość przywrócenia do ustawień fabrycznych (wciąż z włożonymi dyskami).
3. Przywróciłem do ustawień fabrycznych, NAS niby bangla ale nie widać zawartości volumenu 2 i volumenu 3.

BYŁO:
Dysk 1 (3,5) volumen 1 = dodatkowy soft dla QNAPa
Dysk 1 (3,5) volumen 2 = miejsce na zapisy z monitoringu
Dysk 2 (2,5) volumen 3 = multimedia
RAIDów - brak

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0959
Model serwera: QNAP TS-251A


JEST:
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0993
Model serwera: QNAP TS-251B

Co zrobić aby TS-251B widział zawartość volumenu 2 i volumenu 3??
 
Jeżeli pamiętasz nazwy katalogów, to załóż w Panel sterowania -> Foldery współdzielone -> Utwórz Folder współdzielony z nazwą katalogu, który był na danym dysku.
Jeżeli nie sformatowałeś dysków, to powinno pomóc.
 
Jeżeli pamiętasz nazwy katalogów, to załóż w Panel sterowania -> Foldery współdzielone -> Utwórz Folder współdzielony z nazwą katalogu, który był na danym dysku.
Jeżeli nie sformatowałeś dysków, to powinno pomóc.

Dysków nie formatowałem, a nazw katalogów niestety ale nie pamiętam (bo było\jest ich bardzo dużo).

Jakieś inne pomysły?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.