Pomoc fwrite: No space left on device

piciuok

Entry Technician
Q Associate
7 Kwiecień 2021
5
0
1
48
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Mam problem z obsługa dockera przez SSH na własnym koncie (grupa administrators). Przy próbie wykonania jakiekolwiek polecenia dostaję komunikat typu:

Kod:
Failed to write all bytes for _asyncio.cpython-37m-x86_64-linux-gnu.so
fwrite: No space left on device

Badając sobie miejsce, faktycznie tmpfs jest cały zajęty. Gdy braknie już tego miejsca, właściwie nic nie mogę już zrobić w terminalu - ponowne zalogowanie z nową sesją nie pomaga, jedynie ponowne uruchomienie całego QNAP'a. Dodam także, że gdy braknie ramu, dostaję informację na dashboardzie o awarii wentylatora i błąd systemu (czy jakoś tak). Przy wykonywaniu innych komend zmienia się pierwsza linia odnośnie tego co nie może sobie zapisać.

Czy ktoś wie jak zwiększyć rozmiar ten partycji tymczasowej? Wydaje się, że to śmiesznie mały rozmiar na te całe zabawy :) Jeżeli się da, to jak to zrobić permanentnie? Z tego co kojarzę, qnap resetuje po restarcie zmiany usera w systemie.

@Silas Mariusz zasugerował w ramach helpdsku, że cały ten cyrk jest przez używanie użytkownika, który nie ma uprawnień SU. Nie chciałbym jednak podbijać takich rzeczy, bo nigdy nie wiadomo co wejdzie.

Swoją drogą, czy macie zrobione tak, że macie w systemie grupę i usera specjalnie pod dockera i uruchamiacie kontenery ze ściśle ograniczonymi uprawnieniami do zasobów?

Dołączam logi z listowaniem katalogów oraz screeny.
 

Załączniki

  • _MEIg8iQLP.txt
    7 KB · Wyświetleń: 64
  • _MEIOvh23P.txt
    7 KB · Wyświetleń: 63
  • Zrzut ekranu 2022-01-29 211903.png
    Zrzut ekranu 2022-01-29 211903.png
    29,2 KB · Wyświetleń: 80
  • Zrzut ekranu 2022-01-29 212003.png
    Zrzut ekranu 2022-01-29 212003.png
    59,2 KB · Wyświetleń: 80
Rozumiem po Twoje wypowiedzi, że to całkiem normalne dla QNAP'a czy tak to działa wszędzie, że muszę mieć SU?
Druga część pytania - czy masz specjalnego usera i grupę dla swoich kontenerów? Czy nie warto się w to bawić?
 
Nie używam Dockera, ale nie poddawałbym się bez walki. Próbowałeś zrobić coś w tym stylu:
Kod:
mkdir $HOME/tmp
export TMPDIR=$HOME/tmp
i ponowić?

Zanim zacznę cokolwiek zmieniać, wolałem dopytać kogoś mądrzejszego :) Nie wprowadzałem żadnych zmian tego typu do tej pory.

Patrząc na to, jak to jest zrealizowane to trochę strach cokolwiek ruszać.

Wątek uznaje za wyczerpany w takim wypadku ;)