Griffith a baza MySQL na QNAP

Dyskusja w 'Inne' rozpoczęta przez użytkownika slyt, 25 Grudzień 2008.

Ładowanie...
  1. slyt

slyt Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    02:55
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Z racji posiadania dosyć szerokiej wideoteki od dawna poszukiwałem programu do katalogowania filmów. Ostatnio wpadł w ręce mi świetny i do tego darmowy program o nazwie Griffith (http://www.griffith.cc). Z najciekawszych funkcji tego programu wymienić można m.in. ściąganie informacji nt. filmów z portalu filmweb.pl (łącznie z plakatami) oraz rejestrowanie wypożyczeń. Domyślnie po instalacji program używa bazy SQLite, ale jest też możliwość skonfigurowania go do pracy m.in. z bazą MySQL. To nasunęło mi pomysł żeby bazę dla tego programu założyć na moim TS-209 i podpiąć wszystkie instalacje programu na komputerach w sieci lokalnej do tej samej bazy. Cała operacja przebiegła w zasadzie bezproblemowo, ALE (UWAGA!) konfiguracja taka nie chciała działać prawidłowo w wersji 0.9.8 (stabilna). Program podłączał się do bazy i tworzył sobie schemat, ale niekompletny. Rozwiązaniem problemu jest użycie wyższej wersji (na chwilę pisania posta wersja 0.10-beta1 działa prawidłowo). Teraz wszystkie instalacje Griffitha w sieci lokalnej mają dostęp do aktualnych danych nt. zgromadzonych przeze mnie filmów.

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    02:55
    Oceny:
    +1 422 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.