Griffith a baza MySQL na QNAP

slyt

Entry Technician
Q Associate
31 Sierpień 2008
41
1
8
Lublin
Z racji posiadania dosyć szerokiej wideoteki od dawna poszukiwałem programu do katalogowania filmów. Ostatnio wpadł w ręce mi świetny i do tego darmowy program o nazwie Griffith (http://www.griffith.cc). Z najciekawszych funkcji tego programu wymienić można m.in. ściąganie informacji nt. filmów z portalu filmweb.pl (łącznie z plakatami) oraz rejestrowanie wypożyczeń. Domyślnie po instalacji program używa bazy SQLite, ale jest też możliwość skonfigurowania go do pracy m.in. z bazą MySQL. To nasunęło mi pomysł żeby bazę dla tego programu założyć na moim TS-209 i podpiąć wszystkie instalacje programu na komputerach w sieci lokalnej do tej samej bazy. Cała operacja przebiegła w zasadzie bezproblemowo, ALE (UWAGA!) konfiguracja taka nie chciała działać prawidłowo w wersji 0.9.8 (stabilna). Program podłączał się do bazy i tworzył sobie schemat, ale niekompletny. Rozwiązaniem problemu jest użycie wyższej wersji (na chwilę pisania posta wersja 0.10-beta1 działa prawidłowo). Teraz wszystkie instalacje Griffitha w sieci lokalnej mają dostęp do aktualnych danych nt. zgromadzonych przeze mnie filmów.