Pomoc hasło konta admin nie zapisuje się

mcbag

Nowy użytkownik
Noobie
12 Czerwiec 2014
4
1
3
39
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry,
Kupiłem nowe urządzenie QNAP TS-212P, skonfigurowałem je na własne potrzeby. Jedyny problem, jaki napotkałem jest taki, że nie mogę zmienić hasła wbudowanego konta admin. Hasło zmieniałem za pomocą webui, za pomocą apletu użytkowników, za pomocą shella (polecenie passwd). Nowe hasło jest jednak pamiętne tylko do momentu wyłączenia bądź zrestartowania urządzenia. Potem nowym hasłem nie można się zalogować. Działa jedynie fabryczne.

Wersja oprogramowania: 4.0.7 Build 20140412. W logach systemowych nie ma niepokojących komunikatów, jest tylko potwierdzenie zmiany hasła.

Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem? Nie mogę wdrożyć produkcyjnie NASa w takiej konfiguracji, a jest to pilne, bo ludzie w firmie czekają..
 
wgraj FW na nowo

Sprawdzę, jak będzie to możliwe.
Na ten moment na oficjalnej stronie mam komunikat:

We are updating our firmware database now. The downloads should go alive within a day. Please come back later.
Może znasz inne źródło niż oficjalna strona producenta?
 
Niestety nawet podmiana/edycja /etc/config/shadow nie zmienia sytuacji po restarcie urządzenia. Zrobiłem pełny restore (10 sek. reset button) na nowym FMW i w końcu udało mi się skutecznie zmienić hasło.
Dzięki za podpowiedzi.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus