Pomoc HBS 3 - problem z synchronizacją do chmury

oliee0

Nowy użytkownik
Noobie
6 Listopad 2022
1
0
1
28
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,
próbuję swojego QNAPa zsynchronizować z OVHcloud w celu tworzenia backupów - QTS umożliwia oficjalnie synchro. z OVH, ale ani na stronie OVH ani na stronie QNAP/HBS nie ma nawet słowa, ani jednego screena z jakąkolwiek pomocą z konfiguracją tego. Wykupiłem na OVH Public Cloud (Object Storage) - skonfigurowałem sobie kontener na dane Swift/API, ale co dalej? Do tego momentu wiem, że wszystko robię ok. ;)

Screenshot 2022-11-06 144418.png


Te dane mam do uzupełnienia - przeklejam wszystko z OVH i cały czas wyrzuca błąd autoryzacji, ale dosłownie 0,5 sek. po kliknięciu "Utwórz", nawet jakby nie próbował się z połączyć.
Na FAQ S mają oni oficjalny poradnik co do OVH, ale tam działa to w trochę inny sposób - przez OpenStack Swift i tutaj też tego próbowałem na wzór S, ale nie działa.
Czy komukolwiek udało się z tym połączyć?

Plan z OVH próbowałem "Standard object storage - Swift API" i również "Standard Object Storage - S3 API", ale żadnego nie udało mi się połączyć.
 
Podłączam się do problemu.
Przez HBS 3 chcę tworzyć backupy na serwery OVH. Teoretycznie doszedłem do wszystkich niezbędnych danych (Hasło <tenant_name>.<username>.<password> itp ) ale nie udaje mi się nawiązać połączenia. Komuś z Was udało się ?
Proszę o pomoc.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2024-01-08 152944.jpg
    Zrzut ekranu 2024-01-08 152944.jpg
    68,4 KB · Wyświetleń: 16
Zgłosiłem sprawę do Helpdesku, rozwiązali.
Ogólnie backup na serwery OVH jest trochę bardziej skomplikowany. Dane do logowania trzeba pobrać ze strony OVH -> "Project Management" -> "Users & Roles" -> w menu Users "Download rclone configuration file".
Po otwarciu pliku konfiguracyjnego należy wypełnić formularz w Qnap "Utwórz przestrzeń dyskową", tylko, że:
Nazwa domeny: default {tak jak w pliku konfiguracyjnym "domain")
Zamiast "ID Projektu" bierzemy "Nazwę projektu" i wpisujemy dane z pliku konfiguracyjnego "tenant" (długi numer)
Identyfikator użytkownika - w pliku konfiguracyjnym wierz "user"
Hasło -> ze strony internetowej OVH, w części "Project Management" -> Users & Roles" -> w menu Users "Generate a password"

Wcześniej na stronie OVH polecam zrobić kontener na interesującej nas usłudze, i wybrać go po zalogowaniu w HBS 3, jeśli będziemy zakładać kontener przez HBS 3 zrobi nam go w usłudze "Object Storage" która jest dużo droższa niż na przykład "Cloud Archive"

Na ten moment OVH wydaje mi się najtańszą chmurą do cotygodniowych backapów, może Wy macie jakieś lepsze miejsca ?
 
Dzięki Szyman za twój wątek i wskazanie rozwiązania. Również chcę założyć sobie konto na OVH celem wzmocnienia mojego cotygodniowego backupu. Pytanie do ciebie brzmi, z którego planu od OVH korzystasz?
 
Dzięki Szyman za twój wątek i wskazanie rozwiązania. Również chcę założyć sobie konto na OVH celem wzmocnienia mojego cotygodniowego backupu. Pytanie do ciebie brzmi, z którego planu od OVH korzystasz?
Korzystam z usługi Public Cloud -> Cloud Archive, wydaje mi się że jest to najtańsza opcja na cotygodniowy backup.
1708074373885.png

Nie rozumiem tylko dlaczego przy wykonywaniu backupu przesyłane są jakieś dane do innej usługi "Object storage", nie są to dane z backupu a spakowane segmenty. Może robi migawki ? Nie wiem...
Tak czy siak, za przesłanie 1,3 TB danych i jeden backup zapłaciłem za miesiąc około 60 zł. W lutym za 2 backupy, w sumie 140 GB podliczyło mnie do tej pory 20 zł.
 

Załączniki

  • 1708074147916.png
    1708074147916.png
    88,6 KB · Wyświetleń: 7
@szyman powiedz bez problemu wysyła Ci z HSB3 do OVH Cloud Archive ? Udało mi się dodać uzyskać połączenie, prawidłowo wykrywa kontenery z OVH z Cloud Archive, ale ale wysyłka trwa w nieskończoność... Na razie testuję na małym folderze 300mb... Zadanie się zaczyna i stoi na 5%. Jakiś czas temu widzę jeden z testów zakończył do Cloud Archive zakończył się sukcesem, ale trwalo to 4h...

1708707545885.png


Testowałem dzisiaj wysyłkę, pliku przez WinSCP, i nie było problemu z prędkością, leciał maksymalną prędkością.

Ten sam folder testowałem do Object Backup, (też z szyfrowaniem, wersjonowaniem itp) i zadanie ukończyło w kilka minut.

Powiedz proszę jak to jest u Ciebie ?
 

Załączniki

  • 1708707493288.png
    1708707493288.png
    8,8 KB · Wyświetleń: 4

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hbs3
  2. synchronizacja
  3. hbs 3