S
Local time
20:22
Featured content
0
Punkty reakcji
4

Dołączył
Ostatnio widziany

Ostatnia aktywność Wiadomości Featured content O sobie

    • S
      Ad 2. Nie chcę stawiać systemu na nowo bo mam tu dużo ustawień. 30 użytkowników, 40 folderów współdzielonych itd. Da się zrobić szybką migracje wszystkich ustawień do nowego systemu ?? Jak ostatnio to przerabiałem to wszystkich użytkowników...
    • S
      szyman napisał nowy temat.
      Witam wszystkich. Planuje zaktualizować swoje Qnapa 653D o dysk/dyski ssd m2 na ktorych byłby system. Z tego powodu parę pytań: Czy mogę zastosować obojętnie jaka kartę pcie z m2, czy muszę stosować 8 razy droższe karty qnap ? Czy da się jakoś...
    • S
      Korzystam z usługi Public Cloud -> Cloud Archive, wydaje mi się że jest to najtańsza opcja na cotygodniowy backup. Nie rozumiem tylko dlaczego przy wykonywaniu backupu przesyłane są jakieś dane do innej usługi "Object storage", nie są to dane z...
      • 1708074147916.png
      • 1708074373885.png
    • S
      Testy przywracania robiłem z zewnętrznego HDD, z OVH przywracania jeszcze nie testowałem, zrobię to po zakończeniu migracji macierzy. Na razie wszystkie dyski są ok.
      • 1706961619301.png
    • S
      Dziękuję za przypominanie o backup. Ogólnie wydaje mi się że to mam ogarnięte, cotygodniowy backup na dysk zewnętrzny oraz cotygodniowy backup do chmury OVH. Jeśli macie jakieś sugestie co do poprawy backupów to chętnie wysłucham. Mam ustawiony...
      • 1706960975833.png
    • S
      Zdecydowałem się na Raid 6 właśnie ze względu na bezpieczeństwo. Nas jest biurowy, i planuje w niedalekiej przyszłości dołożyć kolejne dwa dyski, więc wolę raid 6 z bezpieczeństwem 2/6. Czyli rozumiem że wolniejsza migracja to z powodu systemu...
    • S
      szyman napisał nowy temat.
      Witam. Postanowiłem zwiększyć ilość dysków w swoim 653D. Początkowo miałem dwa dyski WD red+ 4tb w RAID 1, dokładam dwa kolejne dyski WD red+ 4 tb. Uruchamiam najpierw migrację z RAID 1 do RAID 5 dodając do macierzy jeden dysk. Prędkość migracji...
    • S
      Zgłosiłem sprawę do Helpdesku, rozwiązali. Ogólnie backup na serwery OVH jest trochę bardziej skomplikowany. Dane do logowania trzeba pobrać ze strony OVH -> "Project Management" -> "Users & Roles" -> w menu Users "Download rclone configuration...
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…