Pomoc HBS - problem z uwierzytelnieniem z OneDrive for Business

radek.w.1996

Nowy użytkownik
Noobie
25 Sierpień 2020
7
2
3
27
QNAP
Ethernet
1 GbE
Cześć wszystkim :)

Mam problem z uwierzytelnieniem się do konta OneDrive w programie Hybrid Backup Sync. Ściślej mówiąc gdy wybiorę sobie synchronizację jedno kierunkową (synchronizacja lokalny-chmura) to po jakimś czasie pojawia się błąd jak w załączniku. Myślałem, że jest to kwestia starego firmware, to zaktualizowałem go do obecnej wersji, ale widzę, że dalej to samo. Dodam tylko, że wcześniej to działało bez problemu. Czy macie jakieś pomysły jak to naprawić? No chyba, że znacie jakiś inny program, którym mógłbym zaszyfrować pliki a następnie wysłać je na OneDrive'a. Coś takiego potrafi program Duplicati 2 tylko nie wiem czy jest taki program w wersji na NASa.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.1315 Build 20200611
Wersja Hybrid Backup Sync: 2.1.190909
Model serwera: QNAP TS-212
 

Załączniki

  • hbs02.jpg
    hbs02.jpg
    142,1 KB · Wyświetleń: 49
Przepraszam, że tak długo bez odpowiedzi. Na razie tylko zainstalowałem tego rclona, jak będę miał chwilę to przetestuję i dam znać czy działa. Dzięki za podpowiedzi.
Witam ponownie.

Chwile po testowałem na jakichś małych pliczkach i działa tak jak chce :)
Jak to zrobić? :
1. Zainstalować rclone na NAS.
2. Zainstalować rclone na jakimś komputerze gdzie mam się dostęp do przeglądarki (będzie to potrzebne do autoryzacji z OneDrive).
3. Gdy mamy zainstalowanego rclone na NAS wpisujemy rclone config i konfigurujemy połączenie z One Drive (numer 23), z pozostałymi rzeczami program poprowadzi nas "za rękę".
4. Teraz trzeba skonfigurować szyfrowanie, ponownie wpisujemy rclone config i tym razem wybieramy Encrypt/Decrypt a remote (numer 10). I program znowu poprowadzi nas "za rękę". Trzeba będzie m.in. wybrać dwa hasła i wybrać, które połączenie chcemy zaszyfrować (czyli naszego poprzedniego OneDrive).
5. Wszystko gotowe. Gdy chcemy przerzucić coś z NASa do chmury wpisujemy rclone copyto /lokalizacja/na/dysku/nas nazwa_szyfrowanego_polaczenia:

Ok teraz załóżmy, że stał się kataklizm, straciliśmy prawie wszystko i jedyne co mamy to starego ThinkPada i pendrive'a z hasłami. Jak te pliki odszyfrować? Tak samo jak zaszyfrowaliśmy. Instalujemy rclona na jakimś laptopie i dokładnie tak samo wszystko konfigurujemy (używając tych samych haseł jak do szyfrowania oczywiście). A na końcu wpisujemy polecenie:
rclone copyto nazwa_szyfrowanego_polaczenia: C:/lokalizacja/na/jakimś/kompie

Pozostało mi tylko to zautomatyzować jakimś cronem czy czymś :) Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc. Temat można oznaczyć jako rozwiązany.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. duplicati
  2. onedrive