Pomoc HBS3 - błąd po kontroli integralności

jk.1

Passing Basics
Beginner
26 Marzec 2016
27
2
3
50
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
TVS-671, CPU i7, 16GB RAM
zainicjowałem NAS ponownie (po około 3-4 latach od konfiguracji). HBS3 ver. 21.0.0926 jest możliwość kontroli integralności danych. System zachowuje 3 wersje plików.
Problem: Po kontroli wyszło, że kilka plików (xls) jest uszkodzonych.
Fakt - były edytowane pomiędzy wykonanymi kopiami, więc zostały zmienione. Kopia wykonywana na dysk USB. Pliki z dysku USB (obie wersje) otwierają się poprawnie.
1. Czy nie jest błędem HBS3 porównywanie wersji zapisanych w starszym archiwum z najnowszymi danymi? Wg HBS3 uszkodzona wersja starsza.
2. Jak HBS3 ustala poprawność pliku? - Czy tylko na podstawie porównania z aktualnym? Po co kilka wersji starszych? Zawsze kontrola integralności będzie kończyła się błędem!
Może HBS3 powinien generować md5 dla każdego zarchiwizowanego pliku (może być w jednym dla wszystkich plików) i na tej podstawie sprawdzać integralność. Może tak jest? To skąd błąd tylko w edytowanych plikach xls? Dysk USB sprawny. 8TB danych sprawdzonych i tylko 3 pliki, które były zmienione są uszkodzone - wg kontroli integralności!

Dodam, że pliki xls były edytowane na komputerze, a następnie przez Qsync zsynchronizowane z Qnap i następnie backup HBS3.

I teoretycznie nie jest to duży problem, ale NAS generuje ostrzeżenie, a ja nie chcę ignorować ostrzeżeń - nie chcę się nimi zajmować.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qsync