Help HBS3, OneDrive i permanentnie nieudany Backup

matimoto87

Nowy użytkownik
Noobie
Dec 31, 2019
3
0
1
36
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie! Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego 3 słowa o mnie. Na imię mam Mateusz i mieszkam w Krakowie. Jestem programistą systemów ERP, co nieco na temat IT wiem, lubię muzykę, wpadającą w ucho, żeglarstwo i inne sporty wodne :) Tyle o mnie.

Mam problem z Backupem utworzonym w HBS3. Miejscem docelowym jest konto OneDrive for Business. Autoryzacja przeszła bez problemu, nawet część plików przechodzi, ale zawsze backup kończy się takim błędem:

[Hybrid Backup Sync] Failed to complete Backup job: "NAZWA JOBA": Failed to upload file/folder from "ścieżka/do/pliku.rozszerzenie". Check the file and try again. Error: ConflictError

Probowałem ustawiać ilość przetwarzanych plików na raz na 1 i dalej to samo. Nie jest to zawsze i ten sam plik, różne pliki pojawiają się przy kolejnych próbach.
W ustawieniach backupu mam zaznaczone Only back up updated files. Zaznaczam, że w docelowej ścieżce jeszcze tego backupu nie ma, dokonuję go pierwszy raz.

Co może być nie tak?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.1.1 Build 20191206
Model serwera: QNAP TS-231P2
 
miałem coś takiego ... okazało się że checksuma pliku była BE dla OneDrive'a ... rzekomo ten plik to pornografia .. ale ja wysyłałem zipa :O który z tym nie miał nic wspólnego .. mała zmiana w pliku rozwiązała problem

wyślij zgłoszenie do helpdesku qnapa - to powiedzą więcej
 
  • Love
Reactions: matimoto87
Heheh, bardzo często wywala się przy moich zdjęciach :D zboczeńcy! :) Wygóglałem gdzieś jakąś informację, że komuś włączenie wersjonowania pomogło i u mnie też to zadziałało, jednakże nie wiem czy chcę mieć takie rozwiązanie. Na pewno napiszę na helpdesku. Dzięki! Jak się czegoś dowiem to napiszę też tu dla potomnych...
 
Cześć,
Miałem taki sam komunikat błędu przy One Drive. Okazało się, że chodzi o rozmiar pliku - jest limit 10 GB (albo coś koło tego). Mniejsze pliki ładuje bez problemu.
Wersjonowanie w HBS3 pomaga, zwłaszcza z włączonym szyfrowaniem plików w backup'ie.
Pozdrawiam w Nowym Roku
 
chodzi o rozmiar pliku - jest limit 10 GB (albo coś koło tego)
Hej, dzięki za odpowiedź. OneDrive ma limit pliku 15GB ale ja tego limitu nie osiągam - wykrzacza się na wysyłce plików JPG. Zgłosiłem Ticket do pomocy technicznej i czekam. W międzyczasie puściłem backup do Azure i OneDrive ale z opcją właśnie wersjonowania. Jest ok, aczkolwiek tak czy siak będę dążył do rozwiązania problemu z tego tematu.