HDMI - LPCM ?

glodny

Passing Basics
Beginner
28 Październik 2014
28
10
3
Witam !
Nie znalazłem jasnej odpowiedzi dlatego pytam:
czy modele x69L oraz x59 z wyjściami HDMI wysyłaja ściezki audio LPCM ?
Chodzi mi o możliwość wysłania do amplitunera ścieżki audio np. DTS-MA w formie LPCM.
Wiem że bitstream działa dopiero w modelach x51 i x53, ale zamiast niego można przecież uzyć LPCM, niestety nigdzie nie mogę znaleźć info, czy w/w modele mają taka opcję.
Jeżeli nie to pozostaje tylko zakup x51 :)
 
Chodzi mi o:

  • Over HDMI 1.1 (or higher) connections as 6-, 7- or 8-channel linear PCM, using the player's decoder and the AV receiver's DAC.
w skrócie LPCM :)

passthru to chyba tylko dts core 5.1 1,5Mb/s 48kHz, 24bit 1,5Mb/s a LPCM może "puścić" pełne DTS-MA HD 7.1 96kHz/24bit 24,5Mbit/s.

Teoretycznie jeżeli qnap-y maja HDMI ver. 1.3 to powinno to działać :)
 
Myślę że musisz zapytać u jakiegoś dystrybutora (Fen czy EPA Systemy) albo bezpośrednio producenta.
 
Sądziłem że tu na forum będzie łatwiej - nie chce mi sie wierzyć, że nikt nie probował jakie formaty mu "wypluwa" qnap po hdmi :)
Jak na ampliturze zapala się lpcm to chyba jasne.
Przecież oglądanie iso bluray w dts/ac3 to porażka !
Ok, to zostają tylko nowe x51.
Dzięki za pomoc.
 
Przecież oglądanie iso bluray w dts/ac3 to porażka !
A to niby dlaczego?

Przecież film mam ze ściezką DTS-MA a mam go ogladać w dts-e ? To nie jest to samo :)
i smell Mac user !

Używany komputer raczej nie ma nic do ogladania filmów - przy okazji na macu tez można oglądać bluray-e i to nie tylko w dts/ac3.
Po prostu używanie komputera do glądania filmów nie jest zbyt wygodne.
 
Przecież film mam ze ściezką DTS-MA a mam go ogladać w dts-e ? To nie jest to samo :)
Pisz pełnym zdaniem bo zabrzmiało jakby LPCM był lepszy niż Bitstream. A to kompletna bzdura.

Nie gniewaj się, ale skrót dts/ac3 oznacza "normalne" formaty dts i ac3 i nie ma nic wspólnego z bitstreamem.
Oczywiście lpcm nie może być lepsze od bitstreamu bo to zupełnie coś innego :)