Hosting Zdjęć

BitGSM

Passing Basics
Beginner
24 Luty 2009
12
1
3
50
QNAP
TS-409/409 Pro
Ethernet
null
Witam posiadam serwer TS409 i nie mogę z nim dojść do porozumienia , a dokładnie chodzi mi o to czy mozna hostingować zdjęcia tak ja np. na fotosiku .
Wiem e jest to możliwe ale jak zdjęcia są w głównym katalogu Qmultimedia , natomiast jak zrobię już folder np Zdjęcia lub inny to prosi o Login i hasła i nie można w żaden sposób na moje umiejętności tego zrobić proszę o pomoc .
 
Dzięki ale jestem początkującym z takim sprzętem czy możesz powiedzieć jak i gdzie to można zrobić :) Dzięki
A jak byś mógł krok po kroku to super wielkie dzięki z góry
 
nie pamiętam jak to było w 2.1.0
Ale w 3.0.0 logujesz się jako admin do Qmultimedia.
Po prawej jest znaczek młotków "Configure album authioryty" klikasz na niego i wybierasz guest. Otwiera się okienko, po lewej masz udziały do których masz dostęp, po prawej udziały do których nie ma dostępu z poziomu gościa.
 
Dzięki jest już ok ale jeszcze nie o to chodzi ,bo po dodaniu w guest folderu jest on dostępny w Lokalizacja: / Qmultimedia i każdy kto bedzie chciał to wejdzie i bedzie przeglądał zdjęcia , a moje pytanie jest czy można inaczej ustawić i podać regułe by foldery nie byłby widoczne a można by hostingować ?
 
niestety nie. Są tylko reguły:
- tylko odczyt
- zapis i odczyt
- dostęp zabroniony.

Jeżeli zastanawiasz się nad prawdziwym profesjonalnym hostingiem zdjęć to zainstaluj spycjalny skrypt.
W interncie pełno ich. Są i darmowe i komercyjne.
Kiedyś zrobiłem taki z automatycznym graficznie pokazującym się postępem aktualnie wgrywanego pliku, lecz wymagało to wgrania dodatku - extension do php. Ale to było ho ho dawno , potrzebowałem kasy na nowy projekt.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz