Inne galerie w QNAPie

fidziu

Nowy użytkownik
Noobie
24 Sierpień 2008
8
0
1
46
Witam,

W związku z ciągłym rozrostem mojej galerii zacząłem się zastanawiac by przesiąśc się na coś innego niz Qmultimedia.
Podziele się z Wami moimi wrażeniam z inslalacji i działania innych galerii.

Gallery2 - bardzi fajny silnik, inslalacja banalna. spore mozliwości kofiguracji. Największa wadą tego silnika jest jego ultra powolna praca na 209II pomimo wiekszej ilości ramu niż poprzednia wersja i z lepszym prockiem galeria chodzi fatalnie. Obciązenie procka cały czas 100%, zamula wręcz całego qnapa. Jak odpaliłem galerie to maszyna poprostu zamyka się w sobie, przeglądanie zdjęc zajmuje 10-30sekund /zdjęcie.

Po przeczytaniu sporej ilości wątków na oficjalnym forum qnapa dowiedziałem się ze większośc galerii pracuje bardzo wolno, niestety gallery 2 najwolniej.

Wielogodzinne przesukiwanie netu zaowocowało wdrożeniem bardzo prostej a zarazem całkiem przyjemnej galerii: minishowcase.
Instalacji praktycznie nie ma - poprostu wgrywamy ją do folderu webowego i galeryjka działa. W najnowszym wydaniu jest juz mozliwośc nadawania uprawnień do folderów oraz ukrywania poszczegolnych galerii.
Niestety nie ma róży bez kolców. Generowanie miniatur zajmuje wieki - od 8-15 sekund per zdjęcie, dodatkowo generują się mniejsze wersjie zdjęc co zajmuje dodatkowo ok 20-40sekund / zdjecie.
Generowanie miniatur dokonuje się automatycznie po wejścu w daną galerie, naszczęście mozna to wyłączyc i wymusic zrobienie miniatur dla określonej galerii co niestety wiąże się z dodatkową zabawą a przy ilości galeri jaką poiadam byłaby to całkowicie bezsensowna robota. ponad 200 galerii i ok 70tys zdjęc.

Obecnie planuje zrobic małe combo z wykorzystaniem qnapa - bedzie on pełnił typowo funkcjie NAS a do tego zaprzegne server na linuchu wyposazony własnie w gallery 2 który bedzie zamował się tylko przeksztalcaniem miniatur i wyślwietlaniem galerii zlokalizowanej w całości na dyskach qnapa.

Zastanawiałem się jeszcze nad mocniejszym qnapem lecz nie wiem niestety jakie możliwości mają te procesory, jężeli ktoś ma możliwośc przeprowadzenia testów ich wydajności było by miło gdyby podzielił się doświadczeniem.