Help Instrukcja dodawania dostępu użytkownikom w aplikacji Qumagie + 2-etapowa weryfikacja.

U

Usunięty użytkownik CiemPL

Guest
Napisałem instrukcję. Mam nadzieje że nowym użytkownikom się przyda... :)

Qnap
Dodawanie nowego użytkownika i dostęp do aplikacji Qumagie oraz włączenie mu dwuetapowej weryfikacji:

(Administrator)

1: Należy utworzyć użytkownikowi konto na stronie myqunapcloud.
2: Dodać użytkownika w panelu sterowania urządzenia Qnap. Użytkownicy (dodaj).
3: Zalogować się na urządzeniu Qnap w aplikacji myqunapcloud, wejść w zakładkę "Kontrola dostępu" i następnie zmienić na "Dostosowane" oraz dodać użytkownika (Kto może uzyskać dostęp. Klikamy ołówek ✏️ i dodajemy użytkownika.)
4: Następnie należy wejść w panel sterowania bezpieczeństwo, zaznaczyć użytkownika i zmienić mu weryfikację 2-etapową z wyłączonej na niekompletną.

(Nowy użytkownik)

5: Użytkownik powinien pobrać na swój telefon aplikację Qumagie i Authenticator ze sklepu google Play.
6: Następnie otworzyć aplikację Qumagie i się w niej zalogować swoim adresem email i hasłem na które mamy założone konto mycunapcloud. Następnie wpisać swoją nazwę użytkownika i hasło które zostało nadane przy dodawaniu użytkownika np. Jan i hasło 12345 ( powinna być informacja ze na koncie została włączona weryfikacja 2-etapowa), następnie należy zalogować się na urządzenie Qnap swoim loginem i hasłem (Uzytkownika) i wyszukać "Logowanie i zabezpieczenia" przejść na zakładkę 2-krokowa weryfikacja.
Na dole (Zarządzaj urządzeniami dla ,,2-krokowa weryfikacja") dodać swoje urządzenie, skanując kod QR w aplikacji Authenticator.
7. Następnie należy dodać (TOTP) w aplikacji (Authenticator na telefonie), w urządzeniu Qnap klikamy (Dostępne metody weryfikacji) "Kod zabezpieczeń (TOTP) Edytuj" i skanujemy kod z telefonem z zakładki TOTP. Po wykonaniu tych kroków wszystko powinno działać prawidłowo.

Users search this thread by keywords

1. QuMagie
  2. użytkownik logowanie
  3. TOTP
  4. logowanie
  5. Jak zalogowac się do qumagie?