Pomoc Jak skasować czerwony status LED

maol

Nowy użytkownik
Noobie
29 Lipiec 2014
2
0
1
49
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Mam TS-869PRO działającą w trybie ciągłym i każde jej wyłączenie jest dla mnie sporym problemem. Ponieważ jednak istnieje co jakiś czas konieczność wymiany dysków, za każdym razem po wyjęciu HDD mam w logu odpowiedni błąd i migający na czerwono status LED. Oczywiście brakujący dysk jest uzupełniany, macierz się pięknie odbudowuje, nie ma żadnego problemu oprócz wspomnianego czerwonego status LED. Moje pytanie brzmi - w jaki sposób po usunięciu usterki przywrócić piękny zielony kolor tej diody bez restartu całego serwera?
 
No pomogłeś... W logach nie ma już żadnego błądu. Macierz bez problemów się odbudowała, wszystkie dyski są z powrotem na swoich miejscach. Problem polega na tym, że status LED ma ciągle czerwony status - aż do restartu serwera. Miałem tak już wielokrotnie, serwer cały czas krzyczy (na wyświetlaczu - nie w logach) że dysk został wyjęty. I jedyna znana mi droga usunięcia tego czerwonego statusu to restart serwera - po którym status jest znowu zielony. A resartu chce za wszelka cenę uniknąć.

Problem jest po prostu drażniący - pytania "co oznacza ta czerwona lampka" są po prostu denerwujące.
 
@maol podaj jaką masz wersje oprogramowania. Teraz sobie przypomniałem, że był kiedyś beta build nie resetujący statusu.

Polecenie hal_app - powinno rozwiązać Twój problem.
Wykonaj poniższe, aby wyświetlić pomoc:
Bash:
hal_app --help
hal_app --advanced_list

FYI: How-To - Ręczna zmiana statusu diody LED
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dysk status czerwony
  2. Status czerwony
  3. TS-869Pro
  4. jak skasować czerwony status led
  5. https://forum.qnap.net.pl/threads/jak-skasowa%C4%87-czerwony-status-led.5619/