Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

kivus76

Passing Basics
Beginner
6 Maj 2014
14
1
3
47
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam.
Walczę z tematem od paru dni i ... nic. Porażka.
Mam zewnętrzne IP (77.237.xxx.xxx)
Router TP-LINK (192.168.xxx.xxx)
Serwer QNAP TS-212 (192.168.1.26 - adres IP na sztywno)

Na routerze przekierowałem port 1723 na adres QNAP-a. Lokalnie udaje się połączyć VPN-em (po adresie 192.168.1.26), natomiast z zewnątrz już nie (po adresie 77.237.xxx.xxx). Ping-i chodzą.
Jakaś podpowiedź?

KIVUS76
 
Zgodnie z życzeniem.
PortForward.jpg
Co to znaczy "modem nie jest przeźroczysty"?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To powiedz dla szefa, właściciela że na takim złomie to pracować sie nie da i prosisz o sprzęt do zastosowań profesjonalnch. A swoją droga jak firma kupuje taki złom ? Ale nie mi krytykować, powodzenia życze. Pozdrawiam
 
To jedna dobra rada. Otwórz okno i wywal ten zlom tp-link tak jak pisałem na samym początku 99% wina złomu, a swoją drogą jak można kupować badziewie i naplatać rece kitajcom...

a co nie jest od kitajcow ? POkaz mi chociaz jeden sprzet IT wyprodukowany od A do Z w EU ? ba nawet w US.

@kivus76 - podmien na chwile router na inny i sprawdzisz czy to walniety router czy bedziesz meczyl providera.
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Spróbuj alternatywnego oprogramowania, jest kilka ciekawych uwagi, ale musisz sprawdzić czy będą działały na Twoim modelu. Mam na myśli lepszy firmware do Twojego TPLinka. ;-)
 
Czy na Netgear WNR3500L na Tomato 1.28 też nie ma prawa hulać?
Zrobiłem zgodnie z instrukcją na How to set up VPN service on QNAP NAS :: Security、Internet ::NAS :: QNAP jednak ciągle otrzymuje błąd 868 nie nawiązano połączenia zdalnego, ponieważ nazwa serwera dostępu zdalnego nie została rozpoznana.
Qnap podłączony do switcha a ten do routera. Port 1723 otwarty. Średnio siedzę w temacie IT więc proszę o jasne instrukcje jak dla tuman... mniej zdolnego znaczy się ;)