Jak skonfigurować TS-212 i Linksys WAG120N ?

Tomasz1131

Nowy użytkownik
Noobie
6 Wrzesień 2012
3
0
1
Witam wszystkich.

Szukałem na tym Forum odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ale ich nie znalazłem. Dlatego postanowiłem odezwać się tu:
Mam urządzenie TS-212 i internet w Netii dzielony routerem Linksys WAG120N. Od października będę miał jeden stały adres IP.
W związku z tym, że jestem w sprawach sieciowych i konfiguracji tego sprzętu zupełnie zielony, jak przysłowiowa trawka na wiosnę, dlatego chciałbym prosić Kolegów o pomoc: Jak skonfigurować TS-212 aby był widoczny w Internecie i żeby można było udostępniać pliki ?
Jeśli trzeba, podeślę zrzuty ekranu z ustawień Linksysa, żeby było wiadomo co, gdzie zmienić.
I jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwość podłączenia tego dysku NAS z routerem za pomocą karty WiFi, np. TP-LINK TL-WN722NC ? Czy może lepiej byłoby kablem...
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich

Tomasz :)
 
Witam,
Jakie pliki chcesz udostępniać i w jaki sposób ( FTP, WWW, SMB, ).
Czy dostęp do plików przez internet masz mieć tylko Ty czy całe społeczeństwo internetowe?

Na pewno lepszym połączeniem jest kabel. Sieć WiFi będzie miała o wiele mniejsze transfery.
 
Witam.

Chciałbym udostępniać pliki - zdjęcia, sterowniki, programy - przez FTP, potem postawić stronę www. Chciałbym mieć dostęp do wszystkich plików jako administrator a "goście" tylko do jednego folderu, zabezpieczonego hasłem.
Trochę mnie przerosło, pod względem konfiguracji i ustawień, to urządzenie... :) Ale jeśli go już mam, to chciałbym wykorzystać do ww. celów.
Pozdrawiam

Tomasz
 
FTP:
W Qnap’ie uruchamiasz usługę FTP oraz tworzysz użytkowników. Następnie w routerze robisz virtual server na port 21 oraz zakres portów pasywnych.
Dostępy do folderów oraz uprawnienia tworzysz zakładając użytkowników.
WWW:
W Qnap’ie uruchamiasz usługę WWW. Następnie w routerze robisz virtual server na porcie 80.
Możliwe jest również w Qnap’ie stworzenie różnych wirtualnych hostów.
Wgrywasz stronę internetową lub uruchamiasz portal Joomla z QPKG Center.

Druga możliwość nie wymagająca przekierowania porów to umieszczenie Qnapa w DMZ, wtedy wszystkie usługi stają się widoczne w Internecie (nie polecam).
 
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Poczekam do października, gdy będę miał stały IP i wtedy będę walczył z nim... ;)
Gdyby coś, pozwolę sobie jeszcze raz napisać, gdy będę miał jeszcze problemy z tym sprzętem.
Dziękuję i pozdrawiam.
Tomasz :)