Pomoc Jak skopiować pliki pomiędzy NAS po LAN (QNAP -> Zyxel)?

Irokez

Entry Technician
Q Associate
23 Marzec 2017
47
3
8
50
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam

Chciałbym przekopiować trochę giga danych z Qnap'a na Zyxela NSA-310S bez pośrednictwa komputera uruchomionego na kilka godzin.
Wpisując ten tytuł, skrypt forum oczywiście zaproponował podobny temat z 2016 roku w katalogu Wiedza, ale dotyczy on chyba przyszłościowego (??) firmware 4.4.x, tymczasem najświeższe jakie jest do mojego modelu to 4.3.4.0597 Build 20180528 i w File station nie ma opcji tworzenia łącza sieciowego.

Więc jak dostać się z poziomu QNAP na zasób sieciowy "//192.168.1.185/Video" stojącego obok Zyxela?
W Windows bez problemu, a tu?

Pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0597 Build 20180528
Model serwera: QNAP TS-253a
 
QNAP -> FileStation -> Zdalne połączenie w górnym menu aka "Remote mount" i dalej jak w wątku

pamiętaj że działa to jako SMB v1

Proszę o podpowiedź w którym menu.
W górnym mam po kolei: wyszukiwanie, sieciowy odtwarzacz multimediów, odśwież, inteligentny filtr plików i ustawienia/pomoc w którym nic nie ma na temat zdalnego połączenia.
Poniżej: sposób wyświetlania (lista, ikonki itp), Folder (dodawania, współdzielony itp), wgraj (plik/folder), i pod kluczem płaskim 17-stką właściwości/dodawanie do ulubionych itp. Plus pojawiające się ewentualnie ikonki kopii migawkowej i zdalnej instalacji.
 

Załączniki

  • fs.png
    fs.png
    20,7 KB · Wyświetleń: 130
O ja cię nie kręcę, "Remote Mount" przetłumaczyli "Utwórz zdalną instalację".
I weź tu człowieku się domyśl że mają na myśli podmontowanie udziału sieciowego...
 

Załączniki

  • fs1.png
    fs1.png
    17,2 KB · Wyświetleń: 101
Dzięki za podpowiedź, nie wpadł bym na to.

Tak OT jest jakiś Network Explorer do przeglądania sieci z poziomu QNAP'a? Nie widzi mi Zyxela niezależnie czy wpisuję IP nazwę, i czy wybiorę SMB czy aby automatycznie wyszukał w sieci urządzenia. W Zyxelu mam na porcie 445 CIFS (Udostępnianie plików Windows) i z poziomu Windowsa działa bez problemu. A tu nawet IP nie istnieje dla QNAP'a.
Połączenie FTP też nie działa, hmm :s

Ok, mam.. chyba faktycznie na angielski przełączę :)
 
pamiętaj że działa to jako SMB v1

zgadnij czemu to napisałem ...
połączenia FTP działają OKej

Wiem wiem, Zyxel ma CIFS/SMB i QNAP też w konfiguratorze CIFS/SMB. I to tak teraz mi działa.
Tylko pozajączkowało mi się o co mu kaman w pozycji "Folder docelowy"
Myślałem że mam podać nazwę folderu pod jakim będę widział udział, a on jednak chce abym mu podał folder zdalny. "Pobierz listę folderów" oczywiście nie działa. ALe teraz gitara, kopiuje się po Gigabit LAN z maksymalną wydajnością tego Zyxela, czyli do 60MiB/s
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. filtr plików