Instruktaż/Tutorial Jak to zainstalować na nowo ???

TheJa

Entry Technician
Q Associate
27 Kwiecień 2008
35
1
8
Witam !
Jako że od paru dni mam TS-409 i jako, że lubię wiedzieć co w trawie piszczy, a przy tym jestem tylko samoukiem, namieszałem tak w moim NAS'ie, że nijak wyjść z tego nie potrafię. Zainstalowałem zgodnie z guide (na początku były dwa dyski), później dołożyłem kolejne 2 ... a że chciałem mieć jeden wielki sfromatowałem wszystkie i założyłem sobie jeden wielki ... tylko, że przy tej operacji wcięło mi Joomle i phpMyAdmin z Qweb. Ściągnąłem z Qnap'a, ftp'em wrzuciłem, ale ani mysql ani admin php odpalić nie chcą :( Czy jest jakaś metoda, żeby na nowo, kreatorem z płytki dostarczonej przez Qnap zainstalować toto wszystko od początku ?


PÓŁ GODZINY PÓŹNIEJ:
:) no więc da się: wyjąłem dyski, sformatowałem je pod windowsem, odpaliłem na nowo fingera i inicjacja czystego systemu ruszyła. A już myślałem, że to koniec.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
witam :)
świetnie sobie poradziles...
ale nastepnym razem zrob tak:

1) wylacz urządzenie QNAP'a
2) wysuń dyski twarde
3) włącz urządzenie QNAP'a - bez dysków
4) uruchom Finder'a i poczekaj az bedzie mozna znalezc za pomoca niego dyski twarde
5) wsuń dyski przy włączonym TS'ie (hot swap)
6) za pomoca findera przeprowadz inicjacje systemu

tak czy owak <brawo>
milo poznac samouka :) sam nim jestem :D
 
Mam TS - 109 i za każdym razem jak coś pójdzie nie tak ,to muszę rozkręcać QNAPA i wyciągać dysk ,przekladać do innej obudowy i pod Windowsa usuwać partycję itd.
Czy jest prostszy sposób ???
Czy można podzielić dysk QNAPA na np. sytemowy i drugi - resztę ????????????
 
gutekbull napisał:
Mam TS - 109 i za każdym razem jak coś pójdzie nie tak ,to muszę rozkręcać QNAPA i wyciągać dysk ,przekladać do innej obudowy i pod Windowsa usuwać partycję itd.
Czy jest prostszy sposób ???
Czy można podzielić dysk QNAPA na np. sytemowy i drugi - resztę ????????????

nie nie nie :]
instalacja nowego qnap'a wyglada tak:
1) wylacz urządzenie QNAP'a
2) wysuń dyski twarde
3) włącz urządzenie QNAP'a - bez dysków
4) uruchom Finder'a i poczekaj az bedzie mozna znalezc za pomoca niego dyski twarde
5) wsuń dyski przy włączonym TS'ie (hot swap)
6) za pomoca findera przeprowadz inicjacje systemu

- nie ma tutaj nic o tym zeby wkladac dysk do PC :D


gutekbull napisał:
Czy można podzielić dysk QNAPA na np. sytemowy i drugi - resztę ??
nie da sie tak :/


zastanawia mnie tylko czemu tak czesto chcesz reinstalowac calego QNAP'a :eek: ... ja tego od dawna nie robilem bo nie widze potrzeby :>
 
Miałem problemy z instalacją programu Slimserver - program do servera muzycznego i jednego dnia 3-4 razy rozkrecałem QNAPA ;-)
Na razie jest ok. ;-)
Gdyby był podział dysku nie było by takich problemów, a tak 200GB ,które zbierałem z rok, poszło ...................
 
Mi sie tez wykrzaczyl squeezcenter. W panelu ssots mam takie dane:


System

Hard-/Firmware : QNAP TurboStation TS-109 / 2.1.2 build 1114T
Load / Uptime : 0.02 0.31 0.58 / 0d 00.30:54 (57% idle)
Memory -- Swap : 198/250 MB (shr: 0, buf: 28, cache: 122, rss: 48) -- 0/518 MB

SqueezeCenter

Version : 7.3.2-24695
Process status : not running (crashed as PID 2498)

MySQL

Version : 5.0.27-log
Database size : 61M
Process status : PID 1950, state S (sleeping)
Memory usage : 43 MB total, 21 MB (50%) RSS
Uptime : 19:20, 01:37 (8.3%) CPU time

Teoretycznie niby wyswietla sie czasem, ze jest "running" ale transporter nie moze sie polaczyc, nie moge tez wejsc na squeezcenter z przegladatrki....

Czy oznacza to koniecznosc reinstalacji i wykasowania wszystkich danych? Dodam, ze reinstalacja systemu (do roznych wersji) oraz samego SSOTS nie przyniosly zadnego rezultatu. Poza tym QNAP dziala normalnie. Cala usterka zrobila sie dosc nagle i zona mogla cos pomoc naglymi powerdownami (bo sie troche wkurzyla, ze nie gra) <cisza>
 
SiLAS napisał:
1) wylacz urządzenie QNAP'a
2) wysuń dyski twarde
3) włącz urządzenie QNAP'a - bez dysków
4) uruchom Finder'a i poczekaj az bedzie mozna znalezc za pomoca niego dyski twarde
5) wsuń dyski przy włączonym TS'ie (hot swap)
6) za pomoca findera przeprowadz inicjacje systemu

Mam pytanko
Czy taka reinstalacja wymaga formatowania twardych (mam 2x1GB w Raidzie widziane jako 1x2GB)
Czy wtedy po istalacji bede mial zachowane wszystkie dane? <jupi>

Pozdrawiam Arnold
 
Witam mam TS-109 PRO.

Firmware 2.1.2(1114T) przestało reagować i musiałem restartować ustawienia (reset 5 sec)

Mam pytanie jak skonfigurować QNAPa od początku bez formatowania dysku?
QNAP Finder nie daje mi takiej możliwości, a danych mam za dużo żeby je gdzieś zgrać. :(
 
Ta sama sytuacja .
Chcę zainstalować dysk na nowo bez formatowania jakie wymusza kreator Findera ;-(
Coś zmajstrowałem i QNAP nie widzi dysku co zrobić ???
Dysk jest ok. bo go sprawdziłem wsadzając do zewnętrznej obudowy.

Co zrobić ,aby dysk był na nowo widzialny -zainicjowany ,ale nie formatowany !!!
Mam na nim serwer muzyczny i nie chce mi sie kopiować wszystkiego ;-(

Proszę o pomoc , to pilne ;-(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. reinstalacja systemu
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/jak-to-zainstalowa%C4%87-na-nowo.40/