Jak usunąć domyślny udział sieciowy na Qnap-ie ?

Luk12345

Nowy użytkownik
Noobie
16 Wrzesień 2011
5
0
1
Witam. Wymieniłem w swoim Qnapie dyski na większe. Następnie wybrałem opcje poszerz pojemność i po zakończeniu widzę, że wróciły domyślne udziały sieciowe takie jak " Publi, Qdownload, Qweb". Wcześniej pousuwałem to wszystko za pomocą formatowania całego Qnapa. Potem potworzyłem swoje foldery i wszystko było fajnie do momentu poszerzenia pojemności. Jak się tego pozbyć bez formatowania. W udziałach sieciowych te foldery są wyszarzałe i nie mogę ich usunąć. Czy jest jakiś inny sposób. Moja obecna wersja firmwaru'u: 3.5.0 Build 0815T.

Pozdrawiam
 
Luk12345 napisał:

a po co tak krzyczec ;)

mnie tez denerwuje to, ze nie mozna ich wywalic czy zmienic im nazwy. Okolo 2009 roku były obiecanki cacanki na forum QNAP, a do dzis nic sie nie zmienilo:

http://pop3.qnap.com/viewtopic.php?p=87615#p95657

Ja widze na razie dwa wyjscia (oba dzialaja na moim TS-259).

Ukryc foldery (jak opisalem wyzj) i odebrac uzytkownikom prawa do tych folderow. Przestaly byc widoczne u klientow z windows i mac.

Mozna tez dostac sie na qnap po ssh i pogrzebac w /mnt/HDA_ROOT/.config/smb.conf - trzeba wywalic wszystkie sekcje tyczace sie tych folderow ktore sie nam nie podobaja np [Qdownload]. Potem tylko restart smb ( /etc/init.d/smb.sh restart) i folderow nie widac. Nie pamietam, czy tak zmodyfikowany smb.conf nie zostanie nadpisany przez QNAP w czasie restartu - jak bede mial chwile czasu to sprawdze
 
Nie krzyczę, tak sobie napisałem co by wiadomo było że problem nie zniknie. Dzięki za odpowiedź. Pozostaje mi format całego Qnapa i przywrócenie plików puki jeszcze ich tak dużo nie ma. Trochę mnie moja maszynka zawiodła. Trudno. Pozdrawiam
 
testowalem to z usunieciem wpisu w smb.conf (wywalilem Public bo inne uzywam) i zadzialalo. Po restarcie nadal nie ma tego folderu, ale w logach qnap-a krzyczy ze brak folderu Public i zeby go przywrocic. Jak na razie nie zauwazylem zadnych innych problemow niz tylko ten komunikat w logach.