Pomoc Jakiś atak na serwer i próba złamania hasła czy coś innego?

ultraHD

Entry Technician
Q Associate
23 Maj 2017
83
4
8
29
QNAP
null
Ethernet
null
Dziwna sprawa wczoraj zobaczyłem to w logach dziennika systemu
Ktoś coś może więcej powiedzieć ?
bezpośredni link do zdjęcia
http://iv.pl/images/46264002339974685192.jpg


aiv.pl_images_46264002339974685192.jpg



Dzisiaj to samo. ale inne IP

aiv.pl_images_76638232018717220803.jpg

http://iv.pl/images/76638232018717220803.jpg
 
Od kiedy masz załączone SSH?
Ja załączyłem dwa dni temu (replikacja migawek) i mam to samo. Dobrze powyżej setki już.
Załącz sobie banowanie po pięciu próbach. Miałem tak z atakami na inne usługi i po kilku dniach się uspokoiło.
Co ciekawe, NAS na którym robią się migawki (otwarty port i usługa SSH) nie jest atakowany. Obydwa są na zewnętrznych IP.
 
Nawet nie będę kłamał nie wiem od kiedy mam załączone SSH bo nawet nie wiem co to jest :D
Właśnie poleciały 3 bany na te numery IP, ale jest to dziwne bo mój serwer jest mały i prymitywny nic nieznaczący.


dzięki za Pomoc !
 
Miałem podobnie, okazało się że na routerze przez głupotę zostawiłem QNAP ZA "DMZ", sprawdź jak masz go widocznego za routerem na świat :)
"Chcieli" mi przez mój błąd, poprzez VNC na moich virtualnych maszynach zainstalowac koparki bitcoinów :), szybka reakcja i skasowanie VM zainfekowanych pomogło dopiero.

Ale byli tak dobrzy że zostawili na pulpicie TAPETĘ "THANKS ! Try to use PASSWORDS for VNC " po tym się nauczyłem, zakładać hasła na VNC (chciałem sobie szybko ułatwić łączenie bez haseł )
 
To go grzecznie poproś o modyfikację polityki bezpieczeństwa :)
Zastanów się, czego nie używasz, zapisz sobie porty i poproś o blokadę.

pozdrawiam
Marcin
 
To go grzecznie poproś o modyfikację polityki bezpieczeństwa :)
Zastanów się, czego nie używasz, zapisz sobie porty i poproś o blokadę.

pozdrawiam
Marcin

Nawet jak poprosiłem operatora o hasło do routera powiedzieli, że nie dają.

Chciałem kupić router, ale to jest światłowód i w sklepie powiedzieli, że muszę posiadać router od tego operatora.
 
po nowym roku zadzwonię do tej firmy

dzięki za pomoc
Sprawa wygląda następująco.
Nie podają haseł do routerów i każde ustawienie i zmiana w ruotrze kosztuje według cennika.

Ale mam żal do Was jako jednak zaawansowanych użytkowników bo przecież w samym serwerze jest opcja zabezpieczenia
Panel sterowania > Bezpieczeństwo > Ochrona dostępu do sieci ... właśnie ją włączyłem i ustawiłem na ban na zawsze

aiv.pl_images_10899438374658754035.jpg


mogliście mi o tym wspomnieć ja jestem zwykłym lamerem serwer dopiero poznaje i uczę się jego obsługi.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. replikacja migawek