Przy piwie Jaki router/switch do TS-469Pro?

bednar

Entry Technician
Q Associate
12 Luty 2013
32
8
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 GbE
Witam

Przepraszam, ze tym dziale ale nie znalazłem właściwego labo źle szukałem.
Posiadam router ASUS RT-N10U z Tomato na łączu 4/1, do tego switch 24port 100Mbit i klika mniejszych 100 i jeden 1000. Mam sieć 4 serwery, 50 PC z tego 35 LAN i 5 WiFi, reszta to telefony i tablety. Sieć dostaje czkawki a praca na serwerach staje się utrapieniem.

Plany na przyszłość:
- zmiana łącza 40/10 (w ciągu miesiąca),
- dołączenie 20 PC(telefonów) WiFi,

Co proponujecie zakupić aby pozbyć się problemów z siecią?
Domyślam się, że pierwsza odpowiedź to będzie wymień switcha. Ok ale czy to wystarczy czy jeszcze wymienić router?
 
router mikrotika i dla lepszej wydajności całą siec w gigabicie mieć, albo przynajmniej te maszyny które mają mieć dostęp do NAS w gigabicie :)
 
router mikrotika i dla lepszej wydajności całą siec w gigabicie mieć, albo przynajmniej te maszyny które mają mieć dostęp do NAS w gigabicie :)

No właśnie jeśli Mikortik to który?
Czy lepiej kupić przewodowy router i ASUS wykorzystać jako AP, czy od razu bezprzewodowego kupić?

Ja myślałem o czymś takim Routerboard 2011UiAS-2HnD-IN.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Wybór jak najbardziej słuszny.
Zacne urządzenie.
Tylko nie zapomnij o switchu gigabitowym do urządzeń.
 
@bednar
Ja się troszkę niezgodzę z kolegami :/ Jeśli nie przerzucasz dużej ilości usług/danych na linii świat - twoje serwery to jaki to będzie router nie ma żadnego znaczenia (może być i nawet te 100Mb/s), więc zmianą routera nic nie polepszysz.
W sieci lokalnej musisz mieć na bajerze :)
Co do Wifi, ja od dłuższego czasu stosuje rozwiązania Ubiquiti Unifi, i w dużych powierzchniowo budynkach/duża ilość klientów sprawdzają się genialnie (gdzieś brakuje zasięgu lub się przytyka dokładasz kolejny placek).
 
@mariuszal
Mikrotiki tez maja podobna funkcjonalność co Ubiquiti ze swoim Unifi. Wydaje mi się ze nawet lepiej jest rozwiązana. W mikrotiku nazywa to sie caps, dziala zacnie to. Właśnie powoli rozbudowuje to u siebie w firmie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz