Pomoc Jellyfin - instalacja na qnapie - proszę o pomoc

profitmedia

Entry Technician
Q Associate
29 Marzec 2016
40
3
8
54
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Hej,
Mam qnapa TS-453Be na którym postawiłem Plex-a i wszystko chodziło jak trzeba.
Zakupiłem MiBoxa S z AndroidTV i niestety apka Plexa na AndroidTV nie odtwarza mi filmów.

Szukałem alternatywy i wpadłem na Emby - zainstalowałem na qnapie i MiBoxie i śmiga świetnie - niestety apka na MiBoxie chyba się zablokuje bo pojawia mi się komunikat, że to wersja TRIAL.

Szukałem dalej i wpadłem na Jellyfin - ponieważ jest open source i podobne do Emby postanowiłem poszukać możliwości instalacji i tu jest problem....

Szukałem w różnych źródłach i ciągle potykam się o jakieś problemy ...

Czy ktoś ze społeczności ma już Jellyfin na swoim qnapie i mógłbym wskazać sposób instalacji?
Chciałbym w oparciu o MiBoxa zrobić sobie centrum multimedialne ...

Ktoś pomoże?

Pozdrawiam

Kwiatkowski Jacek

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Build 1302
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
Wolę aplikację, jest wygodniejsza w użytkowaniu - tak myślę :)
Czy źródło które podałeś jest pewne? To żadna inwestycja ale wolałbym mieć pewność że zadziała bez problemów...
 
generalnie jego paczki są traktowane na forum jako zaufane - o qnapie wie sporo (a zrobił całe swoje repozytorium - więc wie dużo).

Czy źródło które podałeś jest pewne?
człowieka który to robi to nie znam , wódki z nim nie piłem , to nie wiem czy godny mojego zaufania ;)
ale z tego co wiem to pracuje dla QNAPa , więc nie wiem czy miałoby sens jakby sobie koło pióra robił
Wolę aplikację, jest wygodniejsza w użytkowaniu - tak myślę

na pewno ... teraz się skapnąłem że

upload_2020-5-15_17-55-55.png
 
dziękuję za pomoc potestuję ...
Do tej pory odpowiadał mi Plex ale nie wiem czemu mimo, że biblioteka w MiBoxie się ładuje to jak daje na odtwarzanie to wyskakuje błąd ...
Nie wiem ja kto ogarnąć, myślałem, że to problem zasięgu sieci i dokupiłęm kartę sieciową do MiBoxa i śmiga teraz po kablu.
Ale Plex wciąż nie działa ...
 
dziękuję za pomoc potestuję ...
Do tej pory odpowiadał mi Plex ale nie wiem czemu mimo, że biblioteka w MiBoxie się ładuje to jak daje na odtwarzanie to wyskakuje błąd ...
Nie wiem ja kto ogarnąć, myślałem, że to problem zasięgu sieci i dokupiłęm kartę sieciową do MiBoxa i śmiga teraz po kablu.
Ale Plex wciąż nie działa ...
Testowalem miboxa z kumpel i plexem i ... apka plexa dziala chujowo, albo wymusza transkodowanie.
Ale za to kodi dziala dobrze. Wiec zostaw plexa jak masz i instaluj kodi + PKC croneter/PlexKodiConnect
 
OK, dzięki za pomoc. Zabieram się do instalowania. :)
Miłego weekendu :)
Chciałem wrócić do tematu, kupiłem i zainstalowałem Jellyfin na Qnapie - i tu wszystko działa ok.
Niestety nie mogę się połączyć z Jellytin z apki z Android TV na MiBox-ie.
Wcześniej miałem Emby i aplikacja Emby na Android TV zadziałała i było wszystko ok. - niestety działa tylko przez jakiś czas i wymagana jest opłata.
Czy ktoś ma doświadczenia czy jak zainstalujemy ponownie apkę na Android TV jak ten czas minie, można to jakoś obejść?

Nie wiem już co z tym robić z Jellyfin ... może jakieś ustawienia są potrzebne?
Problem w tym, że nie umiem się zalogować do konta na apce ...
 
Emby mi się spodobało bardziej niż KODI, a ponieważ jest płatne szukałem alternatywy i Jellyfin miało być klonem Emby
Szukam wciąż jakiegoś rozwiązania, zwykle łatwo się nie poddaję :)
 
@Pawliko pewnie ze ogladanie przez przegladarke to nie jest kino. Ale jesli juz to przejdzmy do konkretow i ogladanie w aplikacjach na tv typu Plex/Emby tez ssie, bo to zazwyczaj WebOS albo odtwarzacze ktore nie zmieniaja odswiezania dopasowujac do framerate filmu. Ogladanie tylko surowego obrazu jest okay. I w tym wypadku pigers ma racje. Jak ogladasz na "komorce" to sorry.
 
1/4 mojej biblioteki sie transkoduje...
jak masz burdel w mediach , to nie nasz problem :p

tak to jest jak sie bluray z dzwiękiem 5.1 ogląda na komórce :D
@Pawliko pewnie ze ogladanie przez przegladarke to nie jest kino. Ale jesli juz to przejdzmy do konkretow i ogladanie w aplikacjach na tv typu Plex/Emby tez ssie, bo to zazwyczaj WebOS albo odtwarzacze ktore nie zmieniaja odswiezania dopasowujac do framerate filmu. Ogladanie tylko surowego obrazu jest okay. I w tym wypadku pigers ma racje. Jak ogladasz na "komorce" to sorry.

Tak sie sklada ze moja komórka jest w stanie hardwarowo dekodowac... wszystko? Wiec to ze z apki plexa nie dziala, jest to tylko i wylacznie wina plexa. Skoro na MX playerze dziala, na kodi rowniez. Fakt, mam burdel i nie mam zamiaru tego zmieniac bo nie mam takiej potrzeby. Sztuka dla sztuki.
 
Tak sie sklada ze moja komórka jest w stanie hardwarowo dekodowac... wszystko?
To po co to wszystko ? Podepnij sobie udział na komórce i odtwarzaj !

Fakt, mam burdel i nie mam zamiaru tego zmieniac bo nie mam takiej potrzeby.
Co dalej z tym burdelem ? Każdy player na systemie , ma swoje ograniczenia.
Korzystasz z 3rd party playera, która akurat z Twoim telefonem działa, co w sumie nam NIC nie wnosi do tematu.

Czy masz jeszcze jakieś sensowne dla TEGO tematu uwagi ? Jak nie , buzia na kłódkę - albo pisz sobie na czacie.
 
Oznacza to ze NIE na moim telefonie nie dziala, tylko nie dziala na ZADNYM telefonie... A to juz jest spora roznica.
A ograniczenia apki plexa mnie nie specjalnie interesuja jak i powod dla ktorego to nie dziala... Wazne ze NIE dziala ;)

Dlatego apka na andorida jest bezuzyteczna jezeli chcemy uniknac transkodowania. Bo co prawda na platnej wersji apki mozna zmienic player, ale traci sie funkcje wzniowienia filmu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. emby instalacja
  2. jellyfin
  3. emby
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/jellyfin-instalacja-na-qnapie-prosz%C4%99-o-pomoc.27518/