Pomoc Jellyfin - instalacja na qnapie - proszę o pomoc

profitmedia

Entry Technician
Q Associate
29 Marzec 2016
40
3
8
54
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Hej,
Mam qnapa TS-453Be na którym postawiłem Plex-a i wszystko chodziło jak trzeba.
Zakupiłem MiBoxa S z AndroidTV i niestety apka Plexa na AndroidTV nie odtwarza mi filmów.

Szukałem alternatywy i wpadłem na Emby - zainstalowałem na qnapie i MiBoxie i śmiga świetnie - niestety apka na MiBoxie chyba się zablokuje bo pojawia mi się komunikat, że to wersja TRIAL.

Szukałem dalej i wpadłem na Jellyfin - ponieważ jest open source i podobne do Emby postanowiłem poszukać możliwości instalacji i tu jest problem....

Szukałem w różnych źródłach i ciągle potykam się o jakieś problemy ...

Czy ktoś ze społeczności ma już Jellyfin na swoim qnapie i mógłbym wskazać sposób instalacji?
Chciałbym w oparciu o MiBoxa zrobić sobie centrum multimedialne ...

Ktoś pomoże?

Pozdrawiam

Kwiatkowski Jacek

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Build 1302
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
Swoją drogą Plex działa super na MiBoxie, korzystam od dłuższego czasu.
Po ostatnie aktualizacji Androida apka Plexa się lekko wykrzaczyła, już to naprawiają, ale tymczasowo wystarczy w ustawieniach Plexa na MiBoxie zmienić opcję, aby nie używał nowego Playera.
 
Wracając do tematu mówiąc że emby jest płatne miałem na myśli, że apka na AndroidTv jest po jakimś czasie blokowana i dlatego szukałem innej alternatywy.
Chyba że można to jakość obejść.
Wróciłem do Jellyfin - robiłem testy na kompie, tablecie i komórce - po sieci lokalnej śmiga wszystko ok.
Mam tylko problem z apką na AndroidTV w MiBoxie - ta nie widzi serwera (w zasadzie widzi ale się z nim nie łączy) , co bym nie robił ...
Może to jakiś problem wersji ...
 
No tak, jak zainstalowałem to wszystko ładnie chodziło ale przy odtwarzaniu filmu pojawia się komunikat że jest to TRIAL np. u mnie do 31.05 ... potem pewno płatny w którejś opcji.
Dzięki domi za podpowiedź - pogrzebałem w plexie i zmieniłem odtwarzacz - filmy odpalają się już normalnie.
Teraz mam wybór - Plex albo Jellyfin - może w końcu coś wykombinuję z tą apką na MiBoxa ...
 
a.... plex mi chodzi teraz normalnie - myślałem, że chodzi Ci o emby z tą kwota 4.99 USD bo tyle jest u nich miesięcznej opłaty
Ale sprawdziłem też plexa - u nich też jest 4.99 USD za wersje rozszerzone
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. emby instalacja
  2. jellyfin
  3. emby
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/jellyfin-instalacja-na-qnapie-prosz%C4%99-o-pomoc.27518/