Pomoc Kłopot z podpięciem HikVision DS-2DE2A404IW-DE3 do Surveillance Station

gonzo

Nowy użytkownik
Noobie
29 Kwiecień 2019
5
2
3
55
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam!
Kamera HikVision DS-2DE2A404IW-DE3 (wypust wrzesień 2020):
1) zasilanie PoE
2) adres IP stały
3) dostęp do interfejsu kamery przez przeglądarkę i możliwości konfiguracji bezproblemowa, przy czym:
- Edge - podgląd (po zainstalowaniu kodeka) i PTZ działa
- Firefox - podgląd (po zainstalowaniu kodeka) działa, ale troszkę kaprysi; PTZ działa
4) aplikacje dedykowane HikVision (iVMS4200 na Win i Mac oraz iVMS4500 dla urządzeń przenośnych na Androida) odnajduje kamerę automatycznie i daje podgląd oraz PTZ bezproblemowo
5) VLC łapie bez problemu strumień po RTSP na porcie 554

QNAP TS-451+ 8GB:
1) adres IP stały (dwa interfejsy)
2) filtrowanie adresów IP hostów mających dostęp do NAS, adres IP kamery dopisany do listy
3) NAS pinguje kamerę

Surveillance Station 5.1.5.4.3 nie znajduje kamery automatycznie, pozwala jednak na wpisanie z paluszka (w tym na wybranie z listy tego modelu kamery DS-2DE2A404IW) i wygląda na to, że coś się dzieje (zielony ptaszek), jednak dostępne statusy to bezczynność lub łączenie, co za tym idzie brak podglądu.

QVR Pro 1.4 nie znajduje kamery automatycznie i moim zdaniem nie pozwala na wpisanie z paluszka (na liście urządzeń brak modelu DS-2DE2A404IW - jest tylko model 404W), dostępny status to łączenie.

Kamera jest na liście urządzeń wspieranych przez QNAP (Lista kompatybilności - kamery :: QNAP)
Hikvision_DS-2DE2A404IW_V5.6.15 build 191211_5.1.5.3(4).2-Beta_H.264_Yes_No_No_PTZ_In_Fixed sub-stream

Przeczesując forum znalazłem informacje dot. ograniczonej skłonności przeglądarek WWW do kolaboracji ze strumieniowaniem z niektórych kamer (a WebUI QNAPa to przecież browser-based), a także specyfikę tych rozwiązań – np. uzdrowienie sytuacji poprzez ujednolicenie liczby FPS do wartości nie większej niż 20 po obu stronach. Tu nie zadziałało.
Pominąłem zapewne coś oczywistego ;)

Zatem, dziękując z góry, poproszę Szanowne Konsylium o diagnozę.

Sur.jpg

Sur2.jpg
Sur3.jpg

QVR.jpg
 
znalazłem informacje dot. ograniczonej skłonności przeglądarek WWW do kolaboracji ze strumieniowaniem z niektórych kamer (a WebUI QNAPa to przecież browser-based)

A sprawdź czy przy użyciu klienta pod windows QVRPro Client widzisz strumień (mimo że na stronie widać tylko status łączenie). Ja też tak miałem, że na stronie nie było podglądu, a w kliencie był...
 
SOLVED!!!
Pięknie dziękuję wszystkim, którzy pochylili się nad tematem.
Było troszkę zamieszania w pracach nad tematem, bo testowałem różne rozwiązania - zarówno na NASie (Surveillance Station i QVR Pro) oraz na dwóch maszynach (Win i Mac). Do tego tona przeglądarek (Edge, Firefox for Win i Mac, Safari). Do tego HikVision iVMS4200 for Mac i iVMS4500 for Android...
Długo by opowiadać, jak nie wiesz od czego zacząć... Jednak metodyczne podejście dało rezultaty.
Po prostu zapomniałem o kamerze. Skonfigurowałem ją w niezbędnym zakresie, założyłem dwóch użytkowników - admina i operatora - ten drugi z maksem uprawnień na początek. Nauczony jestem, że admina jak nie trzeba, to się nie używa. Stąd też na NASie w QVR Pro w danych dostępowych do kamery wrzuciłem tego wypasionego operatora - co dla QVR okazało się za mało. Po podmiance na dane admina poszło wszystko.
QVR Pro Client śmiga na Windzie i Macu.
Teraz dopiero można się wziąć do roboty - przestrzeń do zapisu monitoringu, strefy, granice, detekcja (oczywiście po stronie kamery), rozsądnie poprzycinać użytkowników.
Przy okazji - pisałem o braku profilu dla kamery DS-2DE2A404IW w ustawieniach QVR. Chodzi toto na ustawieniach DS-2DE2A204IW. Potestuję też inne, o ile zdrowie i starszyzna pozwolą, temat uzupełnię.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Surveillance Station