Pomoc Kamera IP z innej sieci podpięta do Qnapa-QVR pro -jak?

grafixonline

Passing Basics
Beginner
5 Listopad 2015
15
2
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć.
Mam małą zagwostkę ,jak najlepiej podłączyć się do kamery aby miec w QVR monitoring zarówno tych z domu jak i z zewn. lokalizacji.
Kamera zainstalowana jest w innej lokalizacji niż serwer qnapa. Jest też w innej sieci.
Model kamery to hikvision DS-2CD2032

Pytanie czy lepiej:
1. Podłączyć się po VPN routerem do serwera qnap w domu? jak wtedy skonfigurować kamerę?
2. Podpiąć np duckdns do kamery i łączyć się qnapem z nią?

Dziękuję za sugestie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5 Build 20181104
Model serwera: QNAP TS-251B
 
Najlepiej bedzie jesli przekierujesz port Web, ONVIF (jesli taki jest dedykowany) i port RTSP. Kamere dodajesz po adresie WAN i przekierowanym porcie. Tak będzie najprościej.

Ale ... zapytam o jedno. Ta kamera w drugiej sieci jest podlaczona to jakiegos rejestratora czy nie?

Nie można podłączyć kamery ONVIF do dwóch NVR jednocześnie. Podlaczajac kamere ONVIF do dwoch rejestratorow rozwalisz poprawny zapis według linii czasu. Może żeby było łatwiej toto zrozumi... Rejestrator/NVR wysyła regularnie do kamery aktualny czas według jego strefy czasowej. Po za tym rejestrator/NVR synchronizuje też profil kodeków. Jeśli za tem sa dwa rejestratory i na każdym z nich jest inne ustawienie jakości obrazu to kamera cały czas będzie sie przełączała i rozłaczała nagrywanie To samo z czasem.. jeśli choc czas na serwerze będzie się różnił o 0.5 sekundy względem drugiego rejestratora to odczujesz braki nagrań na linii czasu.
Sorry slownik w telefonie mi świruje ;)
 
RTSP jest na pewno, ale może być z tym pod górkę.
Kamera jest podpięta tylko do internetu przez upc wifree. Router po wifi łączy się upc i po kablu ethernet+POW podpięta jest kamera.
Mogę wejść przez appkę androidową i zobaczyć obraz ale za cholerę nie jestem w stanie wbić się do niej po IP który wyświetla mi się serwisie hik-connect.com
 
Odświeżę taki stary temat i zapytam czy komuś udało się podłączyć do QVR Pro kamerkę IP która jest w innej lokalizacji (a więc i w innej sieci) niż QNAP? Muszę takie coś osiągnąć i pomyślałem właśnie o zestawieniu VPN między tamtą siecią a QNAPem i wtedy dodanie kamery powinno już pójść łatwo (przynajmniej w teorii). Ale to są dodatkowe koszty (musiałbym zakupić do tamtej lokalizacji jakiś router który ma możliwość bycia klientem VPN) więc może jest jakiś prostszy/tańszy sposób na to?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring