Pomoc Karta QM2-4P-384 nie pozwala na ustawienie dysku nvme jako SPARE dla macierzy Raid1 utworzonej z dysków SSD.

lucas3

Nowy użytkownik
Noobie
3 Kwiecień 2019
4
1
3
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,

Problem, zakupiłem do TS-873A kartę QM2-4P-384. nie mogę ustawić dysku nvme jako spare dla macierzy Raid1 utworzonej z dysków SSD. Jeżeli ten sam dysk włożę do slotu w płycie głównej można przypisać dysk jako spare. Dysk na którym testowałem to Goodram 512GB SSDPR-PX500-512-80. W załączniku ten sam dysk włożony w płytę oraz w kartę QM2-4P-384. Założyłem już ticket, ale napisali, że nie jest na liście kompatybilności :). No to zapytałem czy dadzą mi gwarancję jeżeli kupię dysk z listy to czy będzie działał jako spare. Na razie czekam na odpowiedź.
Zastanawiam się czy taka blokada nie wynika z różnicy w prędkości dysku, dysk który mam w slocie w płycie mimo, że jest to dysk nvme ma prędkość w teście w QTS 559Mb/s , po włożeniu w kartę QM2-4P-384 wzrasta do 1,88Gb/s. Może ze względu na tak dużą różnicę w prędkości nie można ustawić dysku jako spare dla macierzy ssd.
Może ktoś ma jakieś doświadczenie w łączeniu w macierz dysków włożonych w slot na płycie i w kartę, czy tak można, na chwilę obecną nie mam więcej dysków do testów.
 

Załączniki

  • problem0.jpg
    problem0.jpg
    307,3 KB · Wyświetleń: 27
  • problem1a.jpg
    problem1a.jpg
    319,9 KB · Wyświetleń: 26

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. predkosc macierzy