Dyski do TS-673
Cześć, szukam dysków do QNAP TS-673. Myślę o dwóch dyskach M2 pod system plus dwóch HDD. Co byście wybrali? Jakie DYSKI HDD kupić jakiem marki najlepiej się sprawdzają typowo do magazynowania danych? Producent/ modele?DYSKI HDD o pojemności 4 lun 6 TB.Pozdrawiam- krzycho1989
- Temat
- dyski dysków dysku https system
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- G
Pomoc Odzyskanie danych po złym włożeniu do Qnap
Witajcie, Zrobiłem szkolny błąd. Padł mi qnap z 4 dyskami. 1 systemowy, 2-3 raid 1 i 4 prosty. Wszystkie po 4TB. Niestety wyjąłem wszystkie dyski i nie opisałem który jest który. Myślałem że uszkodził się Qnap ale po sprawdzeniu dysków okazało się, że wszystkie są ok, więc poczytałem i wyszło...- gregi111
- Temat
- dyski dysku odzyskać system
- Odpowiedzi: 2
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- S
Qnap TS-264
Cześć,Ponieważ zaczynam przygodę tak naprawdę z NAS ami proszę o wyrozumiałość i możliwie czytelne:) odpowiedzi.Chciałbym postawić QTS na dysku NVMe. Z aplikacji chce uzywac plex i roon qumagie. Pliki źródłowe flac, dsd, mkv, i photo na dysku HDD NAS. Pytanie zatem: jakiej pojemności...- snach
- Temat
- dysku system
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- T
Pomoc Sytem QTS na dysku DOM
Czy ktoś rozaważał wymianę dysku DOM na wiekszy, np 128G i wydzizelenie w nim miejsca na system QTS. Czy jjest taka możlwiość aby zainstalować tam system? Mam TS-253A i mogłbym go sprzetowo wymienić ale nie wiem czy mógłbym na nim dpalić system...- telix001
- Temat
- dysku system
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
Pomoc Backup z NAS do dysku sieciowego.
witam, czy jest narzędzie, które pomoże mi ustawić backup z NAS do udziału sieciowego? najlepiej żeby backup był szyfrowany, w jakiś sposób zabezpieczony, proszę pamiętać pytam o backup nie synchronizację. dziękuję.- m.blaszczak1984
- Temat
- backup dysku hybrid
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Instalacja nowego dysku
Witam, chciałbym zmienić dysk na ssd, na dysku który będzie wymieniony jest wolumin rozruchowy, i teraz pytanie, czy mogę zrobić to tak, że wyjmę stary dysk, włożę nowy, przejdę przez wszystkie ustawienia (nie wkładając jeszcze starego dysku), następnie wyłączę qnapa, włożę stary dysk, odpalę...- marius_z
- Temat
- dysku
- Odpowiedzi: 0
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Karta QM2-4P-384 nie pozwala na ustawienie dysku nvme jako SPARE dla macierzy Raid1 utworzonej z dysków SSD.
Cześć,Problem, zakupiłem do TS-873A kartę QM2-4P-384. nie mogę ustawić dysku nvme jako spare dla macierzy Raid1 utworzonej z dysków SSD. Jeżeli ten sam dysk włożę do slotu w płycie głównej można przypisać dysk jako spare. Dysk na którym testowałem to Goodram 512GB SSDPR-PX500-512-80. W...- lucas3
- Temat
- dysków dysku kartę macierzy
- Odpowiedzi: 0
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- S
Pomoc Rozbudowa TS-251B o kartę na dyski M2
Cześć, od dłuższego czasu mam TS-251B z 8GB ram oraz 2 dyskami 4TB. Chciałbym go trochę rozbudować - dołożyć kartę na dyski M2, tak aby system był na SSD a na obecnych dyskach tylko dane. I teraz mam pytanie czy wszystko dobrze wytypowałem: - karta QM2-2P-244A - na 2 dyski NVMe PCIe Gen 2 x4...- szecho
- Temat
- dysków dysku qtier system systemu
- Odpowiedzi: 11
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Recenzja TS-212p - problem quick.cgi
WitajcieJakis czas temu zaprzyjanziona firma poprosila mnie o wymiane dyskow w w/w urzadzeniu. Okazalo sie ze oba dyski juz sa padniete (jeden dawal jeszcze oznaki zycia) wiec chcialem wymienic poczatkowo jeden zrobic syunchronizacje i cos sie pobawic. Po kilku h pracy niby synchronizacja sie...- fredziopl
- Temat
- dysku nowym uruchomieniu
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Pomoc Dane na dysku wyjętym z NAS i włożonym do obudowy USB
Posiadam QNAP model TS-351. Planuję wymienić 1 z dysków na bardziej pojemny. Problem polega na tym, że nie mam gdzie zrobić backupu plików ze starego dysku. Zastanawiam się, czy jeśli wyjmę dysk z QNAP-a, włożę do obudowy na usb i podłączę do QNAP'a ale tym razem na USB to czy stracę dane...- jeremy5
- Temat
- dysku
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Gdzie są przechowywane dane o konfiguracji
Czy "przekładanie", "żonglowanie" dwóch dysków w QNAP TS-231P (oba chyba thick) nie powoduje wymazania/zmiany jakichś danych wymaganych do dostępu jak prawa, grupy, hasła? Nie muszę z czymś kombinować?Chcę odzyskać część danych których nie mam w ostatnim backupie (ech, ta prokrastynacja) - a...- abyss
- Temat
- danych dyski dysku jeśli
- Odpowiedzi: 21
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- P
Pomoc Jak zobaczyć strukturę plików/katalogów ze starego dysku (który był kiedyś systemowym)
Część W kieszeni nr 1 mam nowy dysk z systemem i tak dalej. W kieszeni nr 2 mam "stary" dysk z którego chciałbym pozgrywać pliki i foldery.W FileStation na dysku nr 2 nie widać drzewa katalogu - jest informacja, że dysk jest zapełniony w 90% i nic wiecej.A, że jestem laikiem w temacie (QNAP...- pwixx
- Temat
- dysku forum instalacja
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc TS-251 Status ciemny, LAN mruga, USB stale świeci - brak widoczności w sieci
Dzień dobry, mam taki problem z dyskiem: Około 2 tyg temu wygenerował alarm dźwiękowy, ale juz nie mialem dostepu do dysku, żeby to sprawdzić :( Wyłączyłem sprzęt w nocy i dopiero teraz znalazłem chwilę by go uruchomić.Dysk nie zawsze reaguje na przycisk POWER. Ale jak się uruchomi to dioda...- dayus
- Temat
- dioda dysku problem
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Wymiana dysków i częściowe przejście na usb
Dzień dobry, mam Qnap TS-231P, dwa dyski jako „lustra”, zapełniły się. Chcę je wymienić, ale też chciałbym mieć dostęp do plików na tych dyskach, niekoniecznie online. Wymysliłem tak: chcę przegrać na zewnętrzny dysk usb potrzebne mi pliki, następnie zostawić dysk nr1 i wsadzić nowy dysk ( i...- Angx
- Temat
- dysku
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- S
Pomoc QLocker
Witam, wiem, czytałem że ten wątek nie powinien być już maglowany. Jednak mam pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi a jest dla mnie ważne. Mam TS-220 RAID1, kopie zapasowe ważnych danych codziennie robione za pomocą aplikacji Hybbrid Backup Sync a następnie kopiowane tą samą aplikacją...- showview
- Temat
- backup dysku pliki
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Hydepark (Off-topic)
- P
Pomoc TS-453DU-RP problem z migracją RAID1->RAID5
Witam Was. Mam problem z przejściem z RAID1 do RAID5. W tej chwili są tam dwa dyski 8TB i chcę dołożyć trzeci taki sam. Robię wszystko zgodnie z instrukcją, klikam Zastosuj, potwierdzam i nawet 10s nie mija jak otrzymuję info: "Message: [Storage & Snapshots] Failed to migrate RAID group "1"...- papcioch
- Temat
- dyski dysku raid5
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- B
Pomoc TS-231+ problem z dyskiem
Witam, Pojawił mi się problem z dostępem do danych i dysku w TS-231+. Mam dyski jako pojedyncze wolumeny statyczne. W FileStation jest widoczny tylko HDD2, HDD1 wyświetla się jako "odmontowany" i nie ma do niego dostępu. W zakładce "stan dysku" pojawił się komunikat: "Co najmniej jeden ze...- Bob27
- Temat
- dysku problem
- Odpowiedzi: 1
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- W
Pomoc HBS3 nie widzi zewnętrznego dysku USB
Dysk zewnętrzny podpięty via USB do TS-431XeU. Dysk sformatowałem w QNAPie na EXT4. File Station widzi go normalnie, mogę na niego kopiować i odczytywać dane. HBS3 nie widzi. Po restarcie QNAPa system pyta jak użyć dysku jak w helpie, więc do tego momentu jest wszystko ok.Tworzenie zadania...- wujek_p
- Temat
- dysku kopii widzi
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Kopia HBS czy replikacja migawek - co lepsze?
Ponieważ RAID to nie backup to postanowiłem zmienić nieco podejście do moich danych i zamiast używanego do niedawna RAID1 to wykorzystać dyski w ten sposób, że jeden jest głównym dyskiem, a na drugim będę robił kopię. Ponieważ RAID1 daje tylko ciągłość dostępu do danych w przypadku uszkodzenia...- maks87
- Temat
- dysku kopia kopii migawek
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Problem z HDD po zaniku napięcia
Witam Wszystkich.Chciałbym prosić o pomoc w temacie problemu z dyskiem HDD. Z racji ostatnich problemów pogodowych miałem kilka razy zanik napięcia i niestety mój serwer miał niekontrolowane, nagłe wyłączenia. Serwer był oczywiście podłączony przez UPS, ale nie byłem świadomy, że ten UPS już...- Bartasek
- Temat
- dysku problem serwer serwera
- Odpowiedzi: 14
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache