Karta rozszerzeń np QM2-2P10G1TB w TS-453Be

gruberrro

Entry Technician
Q Associate
11 Styczeń 2017
46
2
8
38
Wrocław
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
10 GbE
Zastanawiam się nad zakupem karty QM2-2P10G1TB dla TS-453Be (x4 dysk HDD, nie mam wolnego miejsca pod SSD). Na dyskach mam sporo danych, QTS też na dyskach HDD. Planuję podpiąć bezpośrednio rj-45 (cat. 6a) pod Macbooka przy pomocy przejściówki QNA-T310G1T:

1. czy dobrze myślę, że będę mógł na jednym dysku M.2 postawić system, a na drugim zrobić cache danych? Czy wtedy jeden dysk może być 128GB a drugi 1TB?
2. czy mocno przyśpieszy transfer danych? czy wtedy wąskim gardłem nie będzie sam NAS (CPU/RAM)?
3. czy to ma sens? :)
 
Zastanawiam się nad zakupem karty QM2-2P10G1TB dla TS-453Be (x4 dysk HDD, nie mam wolnego miejsca pod SSD). Na dyskach mam sporo danych, QTS też na dyskach HDD. Planuję podpiąć bezpośrednio rj-45 (cat. 6a) pod Macbooka przy pomocy przejściówki QNA-T310G1T:

1. czy dobrze myślę, że będę mógł na jednym dysku M.2 postawić system, a na drugim zrobić cache danych? Czy wtedy jeden dysk może być 128GB a drugi 1TB?
2. czy mocno przyśpieszy transfer danych? czy wtedy wąskim gardłem nie będzie sam NAS (CPU/RAM)?
3. czy to ma sens? :)
no,Panie,te m2 chyba tylko do cache mogą być użyte.Systemu tam nie postawisz.
 
no,Panie,te m2 chyba tylko do cache mogą być użyte.Systemu tam nie postawisz.
Serio? Sorry nie znam się kompletnie :)
To na czym można system postawić? Ewentualnie czy można to zrobić przy pomocy jakiejś karty rozszerzeń (nie mam wolnego miejsca na kolejny SSD)?
 
dysk na karcie rozszerzeń można wykorzzystać do cache,qtier.
System we wnęce qnapa na ssd.
 
No to lipa :( Liczyłem że postawie na tym system.
@yaroslavik Odpowiedz proszę jeszcze na pytanie 2 i 3 jak dasz radę ;) Czy jeśli nie postawię systemu na M.2 to będę miał przynajmniej szybszy transfer danych? Czy gra nie warta świeczki?
 
No to lipa :( Liczyłem że postawie na tym system.
@yaroslavik Odpowiedz proszę jeszcze na pytanie 2 i 3 jak dasz radę ;) Czy jeśli nie postawię systemu na M.2 to będę miał przynajmniej szybszy transfer danych? Czy gra nie warta świeczki?
nie znam się.
Ludziska zwykłe ssd sata 3 dają pod systemy,z tego co tu czytam czasem..
TAki na przykład..
2022-12-29 (3).png
 
@yaroslavik I faktycznie szybciej to u Ciebie działa? Jest zauważalna różnica?

@pigers pozwolę sobie Ciebie również zawołać, bo w innym wątku pytałem o to
 
Różnica jest widoczna..
Będziesz zakładał na nim system,włącz przyspieszanie dysku przy użyciu ssd.
Drugie jest Qtier,ale czy to lepsze -nie wiem.Jak wejdziesz w qtier-to już nie ma możliwości zmiany na zwykłe cache.
A co jest szybsze-niech się ktoś mądrzejszy wypowie..
Ten 453be nie jest demonem szybkości...(wiem .bo taki mam).
 
  • Lubię to
Reakcje: gruberrro
system na ssd sata, dane nvme - zależy od opcji w danym nasie

skoro chcesz mieć szybszy odczyt to raczej CACHE (ReadOnly), z qTier mamy negatywne odczucia.
 
  • Lubię to
Reakcje: gruberrro
system na ssd sata, dane nvme - zależy od opcji w danym nasie

skoro chcesz mieć szybszy odczyt to raczej CACHE (ReadOnly), z qTier mamy negatywne odczucia.
Ok, ale tutaj czegoś nie rozumiem, bo w innym wątku sugerowałeś, aby koniecznie system był na osobnym dysku SSD. Dobrze zrozumiałem?
 
zgadza się , mocno polecam (no cięzko to zrobić jak nas ma dwie kieszenie dyski xD):
system osobno
dane osobno

jakie dyski gdzie wsadzisz , to tylko kwestia potrzeb/PLNów/planowania.
 
zgadza się , mocno polecam (no cięzko to zrobić jak nas ma dwie kieszenie dyski xD):
system osobno
dane osobno

jakie dyski gdzie wsadzisz , to tylko kwestia potrzeb/PLNów/planowania.
Mam TS-453Be, nie TS-253Be ;) Aczkolwiek rozważam zakup w ciągu roku TS-453D lub nawet TS-643D :)

Czy jeśli kupię dysk, dajmy na to 1TB, to czy mogę go podzielić na 256GB na system a resztę na dane?
 
no,Panie,te m2 chyba tylko do cache mogą być użyte.Systemu tam nie postawisz.
kupiłem jakiś czas temu TS253B z kartą QQM2 i wsadziłem tam SSD NVME 256GB. Póki co nie zapełniałem kieszeni na dyski (będę przenosił HDD z innego NASa). System udało się postawić, więc chyba jednak się da? Czy źle rozumiem budowę QNAPów i system siedzi w jakimś wewnętrznym flashu?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karty
  2. 453be
  3. QM2-2P10G1TB
  4. migawki
  5. karta rozszerzeń
  6. qtier
  7. sata
  8. system ssd m2
  9. TS-253Be
  10. Karta qm2
  11. Ts-453d
  12. karta pci
  13. dyski NVME na system
  14. TS-453Be
  15. nvme